İçeriğe atla

Vikipedi:Otobiyografi: Revizyonlar arasındaki fark

Evrifaessa (mesaj) tarafından yapılmış 23010838 numaralı değişiklikler geri getirildi. (TW)
Etiket: Geri alındı
(Evrifaessa (mesaj) tarafından yapılmış 23010838 numaralı değişiklikler geri getirildi. (TW))
Etiket: Geri al
Bir konu hakkında herhangi bir yerde bilgi yayımlamışsanız, Vikipedi'deki aynı konuyu ele alan maddelere de katkıda bulunmanız hoş karşılanır. Fakat, unutulmamalıdır ki her Vikipedi maddesi ele aldığı konuyu, konu hakkındaki bilginin bir bütün olarak gelişmiş bir şekilde ortaya konması için tarafsız, adil ve ayrıntılı bir şekilde ele alır. Katkı yapan kişiyi ortaya koyan ve yoğun bir şekilde vurgulayan maddeler veya cümleler muhtemelen silinirler.
 
== Otobiyografilerle ilgili sorunlar ==
ADRES: Konak,Yaz Sk.No:7 Nilüfer/BURSA GSM: 0551 *** ** 05 E-MAİL: gemicia17@gmail.com
Otobiyografilerle ilgili sık sık ortaya çıkan belli başlı sorunlar vardır:
[[Dosya:AHMET GEMİCİ (3).jpg|küçükresim|ahmet gemici]]
 
*Otobiyografiler genellikle belirli bir tarafa, çoğunlukla olumlu tarafa, eğim gösterirler; yani olumlu önyargı taşırlar. Kişiler kendileri hakkında yazarken kendilerini olduklarından daha büyük ve önemli gösterebilirler ve fikirlerini gerçek gibi ortaya koyabilirler. Oysa Vikipedi fikirleri gerçekler olarak ele almaz. Vikipedi maddeleri tarafsız bir bakış açısından yazılmalıdır.
AHMET GEMİCİ KİMDİR :
*Otobiyografiler doğrulanamayabilirler. Sizinle ilgili belirli bir olgunun tek kaynağı yine siz iseniz, okuyucular bu olguyu doğrulayamazlar. Bu nedenle, doğru olsa bile, okuyucuların doğrulayamayacağı olgular, bilgiler Vikipedi’de yer alamaz. Vikipedi maddelerindeki her şey doğrulanabilir olmalıdır.
*Otobiyografiler orijinal araştırma içerebilirler. Kişiler otobiyografilere çoğu zaman daha önce hiç yayımlanmamış veya ilk elden bilginin sonucu olan çeşitli bilgi ve olguları ekler. Bu tip bilgiler, doğrulanmak istendiğinde okuyucunun ilk elden araştırmasını gerektirir. Vikipedi bir yayımcı olmadığı için bu tip orijinal araştırmaları barındıramaz.
- AHMET GEMİCİ " 2001'de Bursa Osmangazi'de doğdu İnegöl'de ikamet etmekte iki kardeş
- Eğitim hayatı ise şöyle : 2009 yılında Yenice ali Şefika ilk öğretim okulunda, 2015 yılında Ömer Osman
Çağlayan ortaokulunu, 2019 yılında BTSO şehit Ömer halisdemir Mesleki ve Tekniki Anadolu lisesi makine bölümünü tamamladı.
 
== Eğer Vikipedi'de zaten hakkınızda bir madde varsa ==
- Kariyer hayatı : lise yıllarında tıkır makine ve destek Amortisör fabrikalarında staj yaptı. Savunma
sanayi alanında birçok ARGE projelerinde bulundu, enerji tasarrufu üzerinde de projeler yaptı
Teknofest alçak irtifa roket yarışmasına katıldı, bazı firma sponsorları ile TÜBİTAK projelerini hayata
geçirdi. BTSO'ya bağlı şirketlerle ortak projeler yapıyor ve gelecekteki gençlerimiz için devlet
politikacılarıyla konferanslar ve programlar düzenliyor İHH ve ilim yayma gibi sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulundu.
[[Dosya:Konya.jpg.jpg|küçükresim]]
 
Kişinin kendisi hakkında tarafsız bir şekilde bir şeyler yazması zordur. Bu nedenle, Vikipedi’de başkalarının yazmasına izin vermek tercih edilen yoldur. Bunun yerine, çeşitli öneriler ve materyaller maddenin tartışma sayfasında belirtilebilir ve bağımsız editörlerin bu bilgileri maddeye eklemesi sağlanabilir. Tabii ki, kendiniz ile ilgili zamanı geçmiş, eskimiş bilgileri güncelleyebilir, hatalı bilgileri değiştirebilirsiniz; medeni hal, cinsel tercih, doğum yeri ve tarihi gibi. Fakat şunu bilmelisiniz ki, eğer söz konusu bilgi veya olgunun farklı yorumları mevcutsa, diğer Vikipedistler tekrar değişiklik yapabilirler.
- Üniversite hayatı : Konya teknik üniversitesi makine bölümü ve Anadolu
üniversitesi dış ticaret bölümü okuyor, Aynı zamanda gençlik ve spor bakanlığı gençlik
merkezlerinde gönüllü gençlik yapıyor.
 
Vikipedi bir ansiklopedi olduğu için ikincil veya üçüncül kaynak olmalıdır. Bu da demektir ki Vikipedi herhangi bir “yeni” bilgi veya teori barındırmamalıdır ve barındırdığı her şey kontrol edilebilir üçüncü parti kaynaklara sahip olmalıdır.
- Siyasi kariyeri : AK parti Osmangazi Gençlik kollarında resmi görevli
 
Vikipedi sizin hakkınızda yanlış bir madde barındırmak istemez. Tarafsız bakış açısı politikamız, dengeli ve adil bir madde elde etmek amacı taşır. Amacımız kendi fikirlerimizi ortaya koymak değil de başkalarınınkini doğru bir şekilde yeniden ortaya koymaktır, ki bunlar uygun biçimde kaynaklandırılmalı, atıflar belirtilmelidir. Daha dengeli bir bakış açısının ortaya çıkması için bize gerekli kaynakları göstererek yardım edebilirsiniz.
Sosyal medya adresleri :
* instagram: [[https://www.instagram.com/ahmetgemici2990/?hl=tr]]
* facebook : [[https://www.facebook.com/ahmet.gemici.284/]]
* twitter : [[https://twitter.com/ahmetgemici2990]]
* youtube : [[https://www.youtube.com/channel/UCz9MLfDyibP8OFT3Wvzqclw?view_as=subscriber]]
 
Eğer fotoğrafı sevmezseniz, daha iyi bir fotoğrafı uygun bir serbest içerik lisansı altında Vikipedi’ye veya Wikimedia Commons'a yükleyebilirsiniz.
* LinkedIn: [[https://www.linkedin.com/in/ahmet-gemici-8912ba1b9]]
 
Ayrıca belirtilmesi gereken bir husus da şudur: Eğer sizi konu alan sayfa vandalizme uğramışsa geri dönüş yapabilirsiniz. Fakat unutmayınız, burada kastedilen ''basit'' ve ''bariz'' vandalizmdir, sadece içerik veya görüş ayrılığı nedeniyle yapılmış değişiklikler değil.
KİŞİSEL BİLGİLER
 
== Kendiniz hakkınızda bir madde oluşturmak ==
- DOĞUM TARİHİ: 28/03/2001
 
- DOĞUM YERİ: Bursa/Osmangazi
Kendiniz hakkında bir madde oluşturmanız kesinlikle tavsiye edilmez. Eğer böyle bir madde oluşturursanız, büyük bir ihtimalle maddeniz silinmeye aday gösterilir. Silinip silinmeyeceği kesin değildir, topluluk karar verir, yine de birçok kişi kendiniz hakkında maddeler oluşturmamanız yönünde kararlıdırlar, bunu hoş karşılamazlar. Nedenlerini yukarıdaki kısımlardan anlayabilirsiniz.
- MEZUNİYET: ön lisans
 
- MEDENİ DURUM: Bekar
Eğer başarılarınız, çalışmalarınız [[VP:D|doğrulanabilir]] ve [[VP:KİŞİ|ansiklopedik]] bir seviyede ise, muhtemelen birileri sizin hakkınızda, er ya da geç bir madde oluşturacaktır.
* BİLİNEN ADI:ahmetgemici2990
 
Eğer hâlihazırda kişisel bir web siteniz varsa, ve tuhaf iddialar barındırmıyorsa (“Bu aleti icat eden benim” veya “O yıl en çok benim kitabım sattı” gibi), kişisel web siteniz de genel biyografik bilgiyi doğrulamak açısından ''kullanılabilir''.
 
==Kaynakça==