İçeriğe atla

Absürdizm: Revizyonlar arasındaki fark

Boyutta değişiklik yok ,  1 yıl önce
Absürtizmi icad edenler yaraticiyi red etmek yerine dunyanin amacini anlamanin imkansiz oldugunu kesin bir sonuca ulasamayacaklarini soylemisler ve bu baglamda daha derinlere inerek mitlerde dahi absurt olan bircok durumun orneklerini vererek aslinda sonuc vermese dahi yapilmasi gerekenin absurt olsa da dunyeviligi gerceklestirerek kalbi doldurmanin onemini ve intiharin haksizligini anlatmislardir.
(Absürtizmi icad edenler yaraticiyi red etmek yerine dunyanin amacini anlamanin imkansiz oldugunu kesin bir sonuca ulasamayacaklarini soylemisler ve bu baglamda daha derinlere inerek mitlerde dahi absurt olan bircok durumun orneklerini vererek aslinda sonuc vermese dahi yapilmasi gerekenin absurt olsa da dunyeviligi gerceklestirerek kalbi doldurmanin onemini ve intiharin haksizligini anlatir.)
Etiketler: Geri alındı Mobil değişiklik Mobil ağ değişikliği
(Absürtizmi icad edenler yaraticiyi red etmek yerine dunyanin amacini anlamanin imkansiz oldugunu kesin bir sonuca ulasamayacaklarini soylemisler ve bu baglamda daha derinlere inerek mitlerde dahi absurt olan bircok durumun orneklerini vererek aslinda sonuc vermese dahi yapilmasi gerekenin absurt olsa da dunyeviligi gerceklestirerek kalbi doldurmanin onemini ve intiharin haksizligini anlatmislardir.)
Etiketler: Geri alındı Mobil değişiklik Mobil ağ değişikliği
'''Absürdizm''',[[insan]]lığın [[evren]]de bir anlam bulmasına yönelik uğraşlarının boşa bir çaba olduğunu ve önünde sonunda bu anlam uğraşının başarısız olacağını söyleyen [[Felsefe listesi|felsefi düşünce akımıdır]].
 
Absürdizm, [[varoluşçuluk]] ile bağlantılıdır fakat birbiriyle karıştırılmamalıdır. Absürdizmin kökenleri [[19. yüzyıl]] Danimarkalı filozof [[Søren Kierkegaard]]'a dayanır. [[Albert Camus]]'nün [[Sisifos Söyleni]]'yi yayınlanmasıyla absürdizmin sınırları belirlenmiş ve tam anlamıyla ortaya çıkmıştır. [[II. Dünya Savaşı]] sırasında işgal edilen [[Fransa]]'da absürdist (saçma, uyumsuz) görüşler yaygınlık kazanmıştırkabaşarısız.
 
== Søren Kierkegaard ==
Anonim kullanıcı