"Vikipedi:Köy çeşmesi (teklifler)" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
* Daha önce demiştim sık sık. Öyle şeyler var ki, İngilizce Viki'de var diye aynısını yapıyoruz, ne kadar argüman sunarsak sunalım boşa, ama onlar geri adım atınca "aaa bu mantıklı, hem onlar da yaptı" diyerek aynı adımı biz de atıyoruz. Zamanında [https://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:K%C3%B6y_%C3%A7e%C5%9Fmesi/2014/Nisan#Wikimedia_D%C3%BCkkan%C4%B1_ve_%C4%B0rtibat_sayfas%C4%B1 şurada], tam destekle bu kısım eklendi. Gerekçesi de "İngilizce Viki'de var" idi. Şimdi de "İngilizce Viki kaldırdı" diye bizden de kaldırılması öneriliyor (oradaki gerekçeler de yazılmış işbu öneriye ama ona geleceğim şimdi). 𐰇𐱅𐰚𐰤 çok güzel yerlere değinmiş. "Buraya ulaşacak çok sayıda yol vardır" nasıl bir argümandır Allah aşkına? Köy çeşmesini de kaldıralım, diğer yerleri de kaldıralım o zaman? Akla mantığa sığan bir gerekçe değil bu (Evrifaessa'nın kendi özgün gerekçesi değil, kendisine bir sözüm yok kesinlikle). Belli bir ülkeler için geçerli olduğuna atıfta bulunulmuş. Yani? Kurunun yanında yaşı da mı yakalım? Ben, bunların geçerli olduğu bir ülkedeyim. Amaç zaten bu ürünleri o fiyata almak değil, o parayı bağışlarken eşantiyon bir ürün almak. Yoksa zaten ederi o fiyatlar değil. 20 dolar bağış yapan birisi "hadi şunu alayım bari" diye düşünsün diye var olan bir uygulama. Amaç, bağışı arttırmak. İleride Türkiye'de bir vakıf açılırsa, bu satış gelirleri de Türkiye'deki vakfa gider, çok da güzel olur. En nihayetinde, gerekçeleri uygunsuz buldum, kalmasının da bağış alma "ihtimalimizi" arttırdığını düşündüğümden faydalı olduğunu düşünüyorum.--[[Kullanıcı:Nanahuatl|Nanahuatl]]<sup>[[Kullanıcı mesaj:Nanahuatl|Efendim?]]</sup> 01.12, 20 Eylül 2020 (UTC)
* 6 yıl önce topluluk kararıyla bağlantıyı eklemiştik. Ancak İngilizce'de gerekçeyi sunan arkadaşın şahsi fikrine göre böyle bir karar almayı doğru bulmuyorum. Türkiye'ye gönderim olmasa bile bağlantı kalmalı. Çünkü bu ansiklopedi Türkiye'nin millî ansiklopedisi değil. Şuan için gerekçede o bağlantıyı kaldırmak için mantıklı bir gerekçe göremedim. O nedenle kalmasının bir zararı olacağını düşünmüyorum.[[Kullanıcı:SAİT71|<font face="kristen itc" size="2,7px" color="#E52B50">Sait</font>]][[Kullanıcı mesaj:SAİT71|<small><font face="wingdings" size="2,6px" color="#6600ff13">*</font></small>]] 15.41, 20 Eylül 2020 (UTC)
* Şans eseri linki görüp ürünleri almış biri olarak, ayrıca Nanahuatl ve ötüken'in değindiği noktalara da katılarak kaldırılmasına karşıyım.--[[Kullanıcı:Dakmor Tojira|<font color="#800080">'''Dakmor Tojira'''</font>]] 15.49, 20 Eylül 2020 (UTC)
 
== Growth - Ocak ayından beri bekliyor ==
3.926

değişiklik

Gezinti menüsü