İçeriğe atla

"Tıraş" sayfasının sürümleri arasındaki fark

k
düzenlemeler ve imla
k (Bot: Kaynak ve içerik düzenleme (hata bildir))
k (düzenlemeler ve imla)
[[Dosya:AtTheCuttingEdge.jpg|thumb|right|]]
'''Tıraş''', [[tıraş bıçağı]] veya herhangi bir tür bıçaklı alet kullanarak saçların çıkarılmasıdır. Tıraş genellikle erkekler tarafından [[yüz kılları]], [[bıyık]] ve [[sakal]]larını kesmek için, kadınlar tarafından bacak ve koltuk altı kıllarını çıkarmak için uygulanır. Bir erkek sakalını tamamen temizlediyse, buna temiz traş denir.
Hem erkekler hem de kadınlar bazen [[göğüs kılları]]nı, [[karın kılları]]nı, [[bacak kılları]]nı, [[koltuk altı kılları]]nı, [[kasık kılı]] veya diğer [[vücut kılları]]nı tıraş ederler.<ref> https://www.revelist.com/beauty-howtos/should-women-shave-fa…</ref> [[Saç kesimi]] erkekler arasında çok daha yaygındır.
Erkekler tıraş zamanı kesmek için tıraş bıçağı, [[ustura]], [[emniyetli tıraş makinesi]] ile beraber, [[tıraş kremi]], [[tıraş fırçası]], [[tıraş sabunu]] kullanır.<ref>https://www.realmenrealstyle.com/5-razor-types/</ref> Tıraşdan sonra cilde [[tıraş sonrası losyon]] ve [[kolonya]] vurulur. Alternatif olarak, tıraş bıçağı kullanmayan insanlar [[saç kesme makinesi]] veya [[tıraş makinesi]] ile saç kesebilirler.
{{Kaynakça}}
 
[[Kategori:Yüz kılları]]
[[Kategori:Tıraş]]
86.675

değişiklik