İçeriğe atla

"Kamp" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gerekçe: Bıraso bir sözlük değil. Diğerinin yerine yaygın kullanılmayan bir sözün maddenin girişine eklenmesi sakıncalı.
(Bu gerekçe bana subjektif gibi göründü. Birçok maddede maddebaşı olan kelimenin eş anlamlısı bulunurken kamp kelimesinin eş anlamlısının bulunması neden böyle bir gerekçe ile reddedilebiliyor?)
Etiket: Geri al
(Gerekçe: Bıraso bir sözlük değil. Diğerinin yerine yaygın kullanılmayan bir sözün maddenin girişine eklenmesi sakıncalı.)
Etiket: Elle geri alma
[[Dosya:Camping by Barriere Lake, British Columbia - 20040801.jpg|thumb|[[Barriere, Britanya Kolumbiyası|Barriere]], [[Britanya Kolumbiyası]] yakınında bir kamp yeri]]
'''Kamp''' veya '''düşerge'''<ref>[https://pauctle.com/entr/soz/camp/ PAÜ İngilizce Sözlük]</ref><ref>Eş ve Yakın Anlamlı Kelimeler Sözlüğü</ref><ref>Bulmaca Sözlüğü</ref><ref>Hani Astolin (2019), Türk'ün Gizlenen Bilgisini Arayan Türk, s. 805</ref>, baraka veya [[çadır]] gibi araçlardan oluşturulan konaklama yeridir. Ayrıca, siyasi nedenlerle sürülmüş kişiler ve [[tutsak]]ların toplandıkları yer olarak ifade edilir. Bunun dışında, bazı düşünce ve çıkar çatışmalarından ortaya çıkan bölünmelere ''kamplaşma'' adı verilir.
 
{{turizm-taslak}}
42.202

değişiklik