İçeriğe atla

"Kullanıcı mesaj:Aguzer" sayfasının sürümleri arasındaki fark

cevap
(cevap)
Etiket: 2017 kaynak düzenleyici
(cevap)
Etiket: 2017 kaynak düzenleyici
*Köy Çeşmesi'nde olan-biteni anlatmışsınız. O zaman da, şimdi de şu ana dair ve geleceğe dair bir şeyler belirtilmemiş. Engeliniz neden kaldırılmalıdır? Engelinizin kalkması hâlinde eskiye göre neyi farklı yapacaksınız? Geçmişte haksız olduğunuz noktalar nelerdir ve bunlardan kendinize nasıl bir pay çıkardınız? Gelecekte nasıl ve ne şekilde yararlı bir kullanıcı olacaksınız? Bunları duyamadığımız müddetçe engelinizin kalkmasını olası görmüyorum. --<b>[[User:evolutionoftheuniverse|<font color="#a00000"><font size="3.3">[</font>evolutionoftheuniverse<font size="3.3">]</font></font>]]</b> <sup>[[User talk:evolutionoftheuniverse|<font color="#c00000">@trwiki</font>]]</sup> 21.04, 24 Temmuz 2020 (UTC)
*{{ping|evolutionoftheuniverse}}. Selam. haklı sorular. Vikipedi’de ne kadar eskisiniz bilmiyorum. Benim katkım ne olur sorusunun cevabı aslında katkılarım kısmından da inceleyebileceğiniz üzere seri bir şekilde maddelerle ilgilenmektir. Bunun dışında Common sayfamda katkılarıma bakarsanız grafik katkılarımı görebilirsiniz. Vikisöz ve Vikihaber gibi kuş uçmaz kervan göçmez yerlerde bile katkılarım oldu altyapıya yönelik. Şablonlar falan. Tüm bunların dışında, hiç katkım olmasa da engelimin açılıp açılmamasıyla ilgili bir kıstas olacağına inanmıyorum. Engelim neden kaldırılmalıdır. Benim etkin olarak Vikipedi’de zaman geçirdiğim yıllarda kayıtlara bakarsanız Vikipedi kullanıcıları ile Hizmetli vb. kullanıcılar arasında ciddi problemler vardı. Benden önce de vardı. Benim dönemimde de çok ileri boyutlara çıktı. Gerek burada gerek Meta’da ardı ardına başlıklar şikayetler açılıp yüzlerce yorumlar yapıldı. Şikayetler edildi. Hatta bu tartışmalar Vikipedi’nin kurucusunun mesaj sayfasına kadar taşındı. O zamanlar beşli muhtıra denen hadiselerin akabinde hararetlenme başlamıştı. Ondan sonra tepkiler başladığı zaman Türkçe Vikipedi’nin dışında gösterilen tepkiler bile burada engel sebebi sayıldı. Yani tansiyon çok yüksekti. Hatta ben bir blog açarak haksız gördüğüm engellemeleri yayınlamaya başladım. Şimdi o blog yayında değil. O hararetli günlerde, benim Hizmetli adaylığım sırasında bana isnad edilen ama benim yapmadığım şeylere karşı tepkim doğal olarak sert oldu. Engellerin süresinin daha önce de belirttiğim gibi nasıl söz hakkı verilmeden süresiz engele dönüştüğünü gördük. Bu da kendi başına bir haksızlık sebebi zaten. Engellendiğim dönemde hararetlenmeye sebep olanlar arasında önde olduğum için bir dönem beşli muhtıra diye meşhur olunan bir süreçte engellenen bazı kişilerin engeli de açıldı. Çünkü haksızlık olduğu Türkçe Vikipedi’nin bile dışına çıkmış bir gerçekti. Yine önde gelen hesaplar arasında yer aldığım için adeta cadı avında günah keçisi ilan edildim ve bazı hesaplar bile benim kuklammış gibi sebep gösterilerek engellendi. --[[Kullanıcı:Aguzer|<font color="green"><b>Ag</b></font><font color="black"><b>uzer</b></font>]]<big><b>|</b></big>[[Kullanıcı_mesaj:Aguzer|<font color="green"><small>iletişim</small></font>]][[Özel:E-postaGönder/Aguzer|<sup><b>EP</b></sup>]] 21.21, 24 Temmuz 2020 (UTC)
 
*{{ping|Mskyrider}}. Açıklamamı genişletmek istememe sebebim buydu. Bana olanı biteni anlat deniyor. Anlatıyorum ve kelimelerim ayıklanarak yorum yapılıyor. Yazarken kullanılacağını biliyordum ama sonuçta soru soruluyor. {{ping|evolutionoftheuniverse}} katkım ne olur ne olmaz lütfen katkılarımı incele. Common dahil. Madde denetimi, grafik çalışmaları, şablon çalışmaları ve Vikipedi’ye yeni fikirler katma konusunda hızlıyım. {{ping|Vito_Genovese}}’nin yorumuna gelince. Ben hararetlenmenin tek sebebiyim demedim. O engellerin o hararetlenme döneminde tekrar tartışmaya açıldığını ve engellerin kaldırıldığı bir gerçek değil mi? İsteyen herkes arşivlerde o dönemi incelebilir. Hatta ben bir kaç link bırakayım. Lütfen o dönem Vikipedi’de bulunmayan arkadaşlar şu başlıklar altındakileri bir okuyun. [https://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:K%C3%B6y_%C3%A7e%C5%9Fmesi/2012/Temmuz 1], [https://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:K%C3%B6y_%C3%A7e%C5%9Fmesi/2013/%C5%9Eubat 2] ve [https://meta.wikimedia.org/wiki/Requests_for_comment/Sysop_abuse_on_the_Turkish_Wikipedia 3]. Bu linkler daha bir şey değil o dönemi ortaya koymak için. Şimdi kim inkar edilebilir o dönemde yapılan engellerin tartışmaya açıldığını ve bu tartışma sonucunda bazı süresiz engellenen hesapların tekrar engelinin açıldığını? Bunu söylememi de olumsuz yorumlamak nasıl bir durumdur herkesin takdirine bırakıyorum. Bir yorum da {{ping|Seksen_iki_yüz_kırk_beş}} için yapmak istiyorum. Denetçi tespitinden bahsetmişsin. Denetçilerin de hata yapabildiğini unutmuşsun. Hatırlatmak [https://meta.wikimedia.org/wiki/Requests_for_comment/Sysop_abuse_on_the_Turkish_Wikipedia#Hatal%C4%B1_denet%C3%A7i_i%C5%9Flemleri isterim]. Daha arşivlere bakıldığı taktirde çok hatalı IP işlemi var. --[[Kullanıcı:Aguzer|<font color="green"><b>Ag</b></font><font color="black"><b>uzer</b></font>]]<big><b>|</b></big>[[Kullanıcı_mesaj:Aguzer|<font color="green"><small>iletişim</small></font>]][[Özel:E-postaGönder/Aguzer|<sup><b>EP</b></sup>]] 00.30, 25 Temmuz 2020 (UTC)
7.446

değişiklik