İçeriğe atla

Vikipedi:Üç geri dönüş kuralı: Revizyonlar arasındaki fark

k
Türkçeleştirme
k (revert? İngilizcesi kafa karıştırmasın)
k (Türkçeleştirme)
Öncelikle, dördüncü geri dönüş işlemini 24 saat içerisinde (veya bu süreye çok yakın bir zamanda) yapıp yapmadığınızı kontrol edin.
 
* Eğer yapmadıysanız, sizi engelleyen hizmetliye (veya başka bir hizmetliye) durumu e-mailposta yoluyla bildirmeniz ve nezaket sınırları dahilinde bu durumu anlatarak engellemenin kaldırılmasını istemiz gerekmektedir.
* Eğer yaptıysanız, ya 24 saatlik engelleme süresinin dolmasını beklemeli ya da sizi engelleyen hizmetliye (veya başka bir hizmetliye) e-mailposta atarak hatanızı kabul ettiğinizi belirtip engellemenin kaldırılmasını istemeniz gerekmektedir (Elbette, hizmetliler engellemeyi kaldırmayabilirler).
 
* Eğer yaptıysanız, ya 24 saatlik engelleme süresinin dolmasını beklemeli ya da sizi engelleyen hizmetliye (veya başka bir hizmetliye) e-mail atarak hatanızı kabul ettiğinizi belirtip engellemenin kaldırılmasını istemeniz gerekmektedir (Elbette, hizmetliler engellemeyi kaldırmayabilirler).
 
Bazı hizmetliler anlaşmazlığa konu olan değişikliklerin kalitesini göz önüne almakta, bazıları ise bunu göz ardı etmektedir.