"Vikipedi:Üç geri dönüş kuralı" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
k (Ahmet Turhan tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Nanahuatl tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
Etiket: Geri döndürme
Etiket: 2017 kaynak düzenleyici
 
== Ayrıntılar ==
Buradaki anlamıyla "'''geri dönüş'''" diğer Vikipedi kullanıcısı ya da kullanıcılarının faaliyetlerini kısmen veya tamamen geri alma işlemini ifade eder. Geri dönüş, maddenin geçmişinden eski bir versiyon seçilerek bu versiyon üzerinde değişiklik yapma anlamına gelir diye bir şart yoktur. <Uu>Geri dönüş, birkaç (hatta bir) kelime (ya da noktalama işareti) eklenmesi/çıkartılmasını kapsayabilir.</Uu> Aynı anda başka değişiklikler yapıyor dahi olsanız, sürekli olarak diğer kullanıcıların çalışmalarını geri almak da "geri dönüş" kapsamında değerlendirilir. "'''Karmaşık kısmi geri dönüş'''" yeni veriler girilirken aynı zamanda tartışmalı materyalin yalnızca bir kısmının çıkartılması ya da yeniden eklenmesi anlamına gelir. Bu, genellikle, "geri dönüş" kuralından kurtulmak için gösterilen bir çabadır ve bu tür değişiklikler (bu tarz bir davranış sergileyen kullanıcının niyetinden bağımsız olarak) 3GK çerçevesinde değerlendirilir.
 
Sağduyulu olun; [[Vikipedi:Değişiklik savaşları|değişiklik savaşları]]na dahil olmayın. 3 geri dönüş sınırını ihlal etmektense konuyu diğer kullanıcılarla (özellikle maddeyle ilgilenenlerle) tartışın. Eğer diğer kullanıcılar 3GK ihlali yapmaya yakınsa, bu durum [[Vikipedi:Anlaşmazlıkların giderilmesi|anlaşmazlık çözülene kadar]] maddenin [[Vikipedi:Koruma politikası|koruma altına alınması]] gerektiğinin bir göstergesi olabilir.

Gezinti menüsü