İçeriğe atla

"Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Bilecik’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu ve Şeyh Edebalı Kültür Şenlikleri" sayfasının sürümleri arasındaki fark

değişiklik özeti yok
::{{Yorum}} Pragdon, şu yorumundan kaynakları bile incelemediğin anlaşılıyor. Vikipedi'de en büyük sıkıntı bu zaten. "'''İçerikte Şeyh Edebalı'yı Anma ve Ahilik Haftası"na dair bir bilgi vermiyor. O hafta düzenlenen bir konserdeki magazin haberini veriyor.'''" ne demek? Bunu söylüyorsun. Fakat daha ikinci cümlede kaynak içerisinde "'''Bilecik'in düşman işgalinden kurtuluş törenleri ile Ahilik ve Şeyh Edebali Kültür Şenlikleri dün akşam Edebali Stadyumu'nda konserle sona erdi.'''" diyor. Cidden oyunuzu kullanıyorsanız, oy kullanmak için değil gerçekten inceleyerek yazın. Ansiklopedi yazıyoruz biz, tarama ve inceleme yapmadan yorum yapmayalım.--[[Kullanıcı:Murhin|<font color="brown">Murhin</font>]][[User Talk:Murhin|<font color="navy"><sup>ileti</sup></font>]] 05.19, 1 Mayıs 2020 (UTC)
*"Ansiklopedi yazıyoruz biz" ama "...Şenlikleri dün akşam Edebali Stadyumu'nda konserle sona erdi." gibi ansiklopedinin yanından geçmeyen bir cümleyi KD'liğin kanıtı olarak sunuyoruz öyle mi gerçekten? Kusura bakmayın, bu kaynaklar KD'liğin ispatı için asla yeterli değil. Şu örnek verdiğiniz cümlenin başındakileri çıkarın farklı bir il ilçe ve köyde yapılan etkinliğin adını yazın bir ton kaynak çıkar. O il ilçe veya köylerdeki etkinliklerden ne tarz bir farklılığı var ki ansiklopedide ayrı bir başlık olarak yer alması gerekiyor bu etkinliğin? İşte bu aradaki farkı ortaya çıkarabilirseniz (aşerme haberleri ve şu katıldı bu katılmadı gibi şeyler dışında) o zaman KD'liği kanıtlanmış olur. Saygılar. İyi çalışmalar.--[[Kullanıcı:Pragdon|<font color="#800000">'''Pragdon'''</font>]][[Kullanıcı mesaj:Pragdon|<font color="#900020"><sup>'''mesaj'''</sup></font>]] 17.01, 1 Mayıs 2020 (UTC)
:* Pragdon, içeriği okumamışsın, onu diyorum. İstersen KD değil de, istersen KD de. Senin fikrini değiştirmeye, ikna etmeye çabalamıyorum. Hiçbir şey yok demişsin. :) İçerik hakkında hiçbir şey araştırma yapmadan aday göstermişsiniz. İkincisi gösterilen içerikleri bile okumamışsın. Diyorum ki şu içerik o sene oraya kim gelmiş, kaç kişi izlemiş, nerede gerçekleşmiş ona dair bilgi içeriyor. Senin demek istediğin, "burada hiçbir şey yok, niye eklendi." "'''O hafta düzenlenen bir konserdeki magazin haberini veriyor.'''" demişsin. Doğal olarak birincil el kaynaklara ulaşılamıyorsa, gazetelerde kullanılır ve orada bilgilere göre o yıl kim gelmiş, kim katılmış o öğrenilir ve içerikte kullanılır. O yıl ne olduğunun parçalarını toplarsın. Tez de bu şekilde yazılır. Gazeteler olmasa üniversitelerde birçok kürsü olmazdı. YL ve Doktora eğitimi yapamayacak kürsüler var. Gazeteler vazgeçilmezler kaynaklardır. Gazete başlığı beni ilgilendirmiyor. İsterse aşerme değil, doğurduğunun manşeti olsun. İçerikte sonuna kadar etkinlikle alakalı parçalar var.
 
:: Benim bir fark çıkarmama gerek yok. İsterse taşınır, isterse kalır. Kaynaklar eklensin diye şuraya yazılmasa, maddeye dokunmayacaktım bile. Araştırmadan, kaynakları okumadan ve maddeyi okumadan değerlendirme yapmayalım diyorum. Kullanıcılar ezbere konuşuyor çoğunlukla. Zamana yayılan birçok maddeye göre madde içerisinde çeşitli ulusal gazete bazda konu edilen kaynak var. Bence KD. Ben değerlendirmemi yaparım, bir kulanıcıyı ikna etmeyi önemsemem. Topluluk ne derse sonra o olur. İsterse silinir bile. --[[Kullanıcı:Murhin|<font color="brown">Murhin</font>]][[User Talk:Murhin|<font color="navy"><sup>ileti</sup></font>]] 19.30, 1 Mayıs 2020 (UTC)
*{{aktarılsın}} Pragdon'un goruslerine katiliyorum. Bilecik maddesine transferi elzemdir.--[[Kullanıcı:Can|<font color="darkgreen">'''Can'''</font>]] [[Kullanıcı mesaj:Can|<font color="grey">'''Je suis là'''</font>]] 19.33, 29 Nisan 2020 (UTC)
64.124

değişiklik