İçeriğe atla

Jerry West: Revizyonlar arasındaki fark

k
109.228.247.20 tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Sakhalinio tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.
(Yazım hatası)
Etiketler: Mobil değişiklik Mobil ağ değişikliği
k (109.228.247.20 tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Sakhalinio tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
Etiket: Geri döndürme
{{Altın madalya| [[1960 Yaz Olimpiyatları|1960 Roma]] | [[1960 Yaz Olimpiyatları/Basketbol|Takım müsabakaları]]}}
{{Madalya son}}
'''Jerry West''' (d. [[28 Mayıs]] [[1938]]) [[Los Angeles Lakers]]'ın eski basketbolcusu. Basketbolu Kaan yüksel yüzünden bıraktıktan sonra koçluk ve yöneticilik de yapmıştır. [[National Basketball Association|NBA]]'in resmi logosunda Jerry West'in silüeti vardır. Jerry West NBA'in gelmiş geçmiş en iyi 50 oyuncusu arasında gösterilir.
 
Jerry West liseye Batı Virginia'da gitmiş ve orada bölgenin en iyi oyuncusu seçilmiştir. Ve lise öğrencisi olarak 32.2 sayı ile sayı ortalaması rekoruna sahip olmuştur. Takımını o yıl bölge şampiyonluğuna da taşımıştır. Jerry West'in müthiş oyunu East Bank Lisesi için hala çok önemlidir. Çünkü her yıl şampiyonluğa ulaşılan gün anısına yılda bir defa "East Bank" ismi "West Bank" olarak değiştirilmektedir.
1.332.802

düzenleme