"Nu metal" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0
k (İç bağ düzenleme)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0)
Nu Metal grupları genellikle agresif bir vokale sahiptir. [[Funk]], [[Punk]], [[Metal]] gibi birçok farklı karakterde olabilir.
 
[[Korn]]'dan [[Jonathan Davis]], [[Chevelle]]'den [[Pete Loeffler]], [[Slipknot]] 'tan [[Corey Taylor]], [[Taproot (band)|Taproot]]'tan Stephen Richards, [[Disturbed]]'dan [[David Draiman]] ve [[Limp Bizkit]]'ten [[Fred Durst]] gibi birçok isim; tarzlarını yaratırken [[Maynard James Keenan]]'den esinlenmiştir, [[Fred Durst]]'ın favori grubu [[Tool (band)|Tool]]'dur ve en büyük esinlenme kaynağıdır.<ref>[http://freddurst.com/bio Biography] {{Webarşiv|url=https://web.archive.org/web/20091219134925/http://freddurst.com/bio/ |date=19 Aralık 2009 }} on Fred Durst's website</ref> Bununla birlikte [[Faith No More]]'ın vokalisti [[Mike Patton]] da Nu Metal vokallerinin esinlenmesinde itibarlı bir yere sahiptir.
 
Nu Metal bas partları çoğu kez, funk, hiphop ve başka tarzları anımsatabilir. [[Bas gitar]]'da [[slapping|slap bass]] tekniği yaygındır. Nu Metal'de bas, çoğu zaman müziğin arkasından ilerler. Bazı Nu Metal basçıları 4 telli yerine 5 telli bas tercih ederler.
438.883

değişiklik

Gezinti menüsü