"Cağaloğlu Anadolu Lisesi" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
→‎Etkinlikler: Etkinlikler güncellendi.
(Okulun kulüp bilgileri yenilendi.)
(→‎Etkinlikler: Etkinlikler güncellendi.)
CAL’da yıl içerisinde sinema, dans ve tiyatro gösterimleri yapılmakta, geziler organize edilmekte, sergiler düzenlenmekte, söyleşiler yapılmakta ve kariyer seçimine yönelik konferanslar ve yurtiçi-yurtdışı üniversite tanıtımları yapılmaktadır. Bunun yanı sıra okulda, her yıl ilk dönemin sonunda CalFest ve ikinci dönemin sonunda Jugendfest adıyla gelenekselleşmiş dönem ve yıl sonu etkinliği yapılır. CalFest en son 2008 yılında yapılmıştır. 5 sene boyunca gerçekleştirilmeyen etkinlik, 2013 yılında tekrar organize edildi.
 
;Jugendfest: Okulda 1983 yılından bu yana, her eğitim dönemi sonunda yapılan geleneksel festivaldir. Bu sözcük Almancada "Gençlik Festivali" anlamına gelir. Yoğun geçen bir senenin ardından eğlence dolu bir hafta geçirmek için yapılan Jugendfest, en popüler ve en köklü okul festivallerinden biridir. Festival başta konserler olmak üzere söyleşiler, kariyer günleri, oyun günleri, sinema gösterimleri ve diğer aktivitelerden oluşmaktadır ve 1 hafta sürmektedir. Jugendfest’in en önemli özelliği ise bu festivalin bir öğrenci organizasyonu olmasıdır. Amatör ruhla yapılan bir profesyonel organizasyon olan festivalde geçmiş yıllarda [[MFÖ]], [[Athena (müzik grubu)|Athena]],[[Nev]], [[Erkin Koray]], [[Replikas]], [[Pinhani]], [[Kargo]], [[Kurban]], [[Bülent Ortaçgil]], [[Düş Sokağı Sakinleri]], [[Bulutsuzluk Özlemi]], [[Duman]], [[Yaşar Kurt]], [[Kardeş Türküler]], [[110]], [[Teneke Trampet]], [[Ezginin Günlüğü]] , [[Redd]], [[Model]], [[Gripin]], [[Feridun Düzağaç]], [[Sahte Rakı Blues Rock'n Roll Band]] gibi birçok sanatçı-grup sahne almıştır. 2015 yılında Fatih İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'nce festival izni verilmemesi nedeniyle bilet satışı durdurulmuş, festivalin iptali açıklanmıştır. 5 yıl aradan sonra 2020 yılında okul dışındaki bir mekanda tekrar yapılmaya başlanmıştır.{{olgu}}
 
;CAL Gençlik Şöleni: İlk defa [[2012]] yılında düzenlenmiştir. [[19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı]] haftasında düzenlenen şölene diğer okullar davet edilir. Spor müsabakaları düzenlenir. Kapanış günü dans workshopları yapılır ve diğer okulların dans kulüplerinin ve profesyonel dansçıların katılımıyla dans festivali gerçekleştirilir. 2013 yılından itibaren dans festivaline aynı yılın başında trafik kazasında hayatını kaybeden 2012 mezunu ve dans kulübünün eski üyelerinden Ecedoğu Çubuk'un adı verildi.
10

değişiklik

Gezinti menüsü