"Nu metal" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
İç bağ düzenleme
(→‎Kökenler: düzeltme AWB ile)
k (İç bağ düzenleme)
Başka bir destekte [[Family Values Tour]], [[Lollapalooza]] ve [[Ozzfest]] gibi festivallerden geldi ve Nü Metal'in popülaritesi daha da arttı. [[Woodstock]] ise 1999 yılından sonra Nu Metal'i desteklemeye başlamıştır.
 
2000 yılına geldiğimizde, daha fazla grup bu akıma katıldı. Bunlardan biri, [[Papa Roach]] ilk albümleri ''[[Infest (albumalbüm)|Infest]]'' ile 'Platinium Hit' ödülünü aldı. [[P.O.D.]] ve [[Disturbed]] gibi diğer gruplar ise ünlü gruplar arasına girmeyi başardı. 2001'de, Nu Metal albümleri açısından doruk noktasıydı. Bazı gruplar dağıldı fakat, bu tarzı korumak için çaba gösteren çoğu grup, başarılı albümlere imza attı. Bu albümlerden bazıları; [[Staind]]'in ''[[Break the Cycle]]'', [[P.O.D.]]'in ''[[Satellite (albumalbüm)|Satellite]]'', [[Slipknot]] ''[[Iowa (albumalbüm)|Iowa]]''.
Sene 2003, Nu Metal'in popülaritesinde ciddi bir azalma oldu. [[Korn]]'un uzun zamandır beklenen 5.albümü ''[[Untouchables (albumalbüm)|Untouchables]]'', [[Limp Bizkit]]'in 4.albümü [[Results May Vary]], ve [[Papa Roach]]'un 3.albümü ''[[Lovehatetragedy]]'' önceki albümler kadar satmadı. Ayrıca, Nu Metal grupları radyolarda daha az çalmaya başladı ve MTV [[Good Charlotte]] ve [[Fall Out Boy]] gibi [[pop punk]] ve [[emo]] gruplarına yönelmeye başladı. Daha sonra Nu Metal grupları tarzlarını değiştirmeye başladı. [[Papa Roach]] [[Hard Rock]] yapmaya başladı , [[Staind]]; [[Post-Grunge]], [[Slipknot]]; [[Ekstrem Metal]] , [[Disturbed]]; [[Heavy Metal]], [[Static X]]; [[Endüstriyel Metal]], [[Linkin Park]]; [[Alternatif Rock]], [[Adema]]; [[Alternatif Rock]], [[Deftones]] ve [[System of a Down]] [[Alternatif Metal]] olarak yola devam ettiler.
 
== Müzikal Özellikler ==
893.018

değişiklik

Gezinti menüsü