İçeriğe atla

"Hip hop" sayfasının sürümleri arasındaki fark

807 bayt kaldırıldı ,  1 yıl önce
Gerekçe: + ansiklopedik olmayan bilgi eklentisi + kaynak gerektiren bilgi eklentisi
Etiketler: Mobil değişiklik Mobil web değişikliği
(Gerekçe: + ansiklopedik olmayan bilgi eklentisi + kaynak gerektiren bilgi eklentisi)
{{Kaynaksız}}
{{Düzenle|Şubat 2016}}
'''Hip hop''' 1970'li yılların sonunda Amerika'da kötü koşullarda ve azınlık olarak yaşayan siyahilerin gündemden uzaklaşmak ve eğlenmek için oluşturduğu bir kültür ve yaşam tarzıdır. Bu kültür [[Rap]] müziği, [[Graffiti]] sanatı, [[Breakdance|Breakdans]]ını ve [[DJ]]'liği içerir. Hip hop kültürünün doğmasında Blues, Funk, Soul ve Jazz müziğinin etkisi oldukça büyüktür.
 
"Adana’da ”Sahiplenen Herkesindir” düşüncesiyle Nevfel ULUÇAY tarafından oluşturulmuş sanat topluluğudur.İçerisinde ; müzisyenler, grafikerler, beatmakerlar, oyuncular ve birçok sanat dalında üretim sağlayan – bu işin gelişmesi için sorumluluk yüklenebilecek sanatçılar barındırır. Rhymetown’un misyonu gençlerin sosyal faaliyet ve sanat dallarına yönlendirmekle birlikte , sosyalleşme ve çevre sağlayabilecekleri ortam oluşturabilmektir.Sanat ve üretim aşamasında yardımcı olabileceğimiz bireylere üretmek için olanaklar sunmaktır. Sadece sosyal alanda değil ; müzik, ses kayıt, video ve grafik tasarımda profesyonel hizmet veren Rhymetown kaliteli hizmeti benimseyerek en iyi sonuçları sunmaktadır."
 
== Hip hop kültürleri ==
*[[West Coast Hip Hop]]: [[Amerika Birleşik Devletleri]]'nin batı bölgesinde doğmuş, hip hop müziğin bir alt türüdür. 1980'li yılların başlarında [[Kaliforniya]]'da temelleri atılmıştır. [[Gangsta rap]] ve [[G-funk]] ağırlıklıdır. Hayat kadınları, para, silah, uyuşturucu kullanımı gibi konulardan bahseder ve yaşam standartlarının zorluklarını anlatır. En önemlisi her [[rap]]te olduğu gibi yaşanmışlık ön plandadır. [[N.W.A]], 1990'larda West Coast Hip Hop'ın önde gelen grubudur.
Verse: Parçanın bir bölümü
 
Flow: Parçanın içerisinde beatebeatin uygunkesildiği şekildean hecelerinhızlı vurgulanmasıdırbir biçimde söz okunmasıdır.
 
Flex: Parçadaki sözlerin düzenli ve hızlı okunmasıdır
{{kültür-taslak}}
 
130.136

değişiklik