"Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
https://www.iskultur.com.tr/kitabevleri
(https://www.iskultur.com.tr/kitabevleri)
Etiket: 2017 kaynak düzenleyici
Türkiye'de Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları'nın bu kadar büyük olmasının temel nedenleri iyi çevirmenler bulması, güçlü bir tarihsel birikime sahip olması ve fiyatları diğer yayınevlerine göre daha ucuz tutmasıdır. Özellikle Modern Klasikler ve Hasan Âli Yücel klasikleri dizisiyle atak yapan, inanılmaz satış rakamlarına ulaşan, grafikleriyle dikkat çeken, nadir yayınevlerinden biridir.
 
Türkiye'nin birçok yerinde kitabevi açmaya başlamıştır. Şu an güncel olarak 2021 tane kitabevi bulunmaktadır. Bunun 7 tanesi [[İstanbul]]'da, 3 tanesi [[Ankara]]'da, 2 tanesi [[İzmir]]'de diğerleri ise [[Kayseri]], [[Manisa]], [[Mersin]], [[Trabzon]], [[Diyarbakır]], [[Konya]], [[Samsun]], [[Eskişehir]], , [[Antalya]] gibi illerimizdedir.
 
İnternet üzerinden de satış yapan yayınevi, internet fiyatlarına yönelik sabit %25 indirim yapmış bulunmaktadır. 75100 TL üstü tüm satışlarda kargo ücretini firma kendi ödemektir. Kategoriler üzerinden her türlü filtreleme yapabilme özelliğine sahip bir web sitesi bulunmaktadır. Aynı zamanda kendi kitabevlerinde de %20'ye yakın indirim yapmaktadır.
 
==Türk Edebiyatı==
 
==Hasan Âli Yücel Klasikler dizisi==
[[Türkiye İş Bankası Hasan Âli Yücel Klasikler dizisi|Hasan Âli Yücel Klasikler dizisi]] Türkiye'nin en büyük dizilerinden biridir. Dizinin içerisinde yaklaşık 300'den fazla kitap bulunmaktadır. [[Dostoyevski]], [[Balzac]], [[Leo Tolstoy|Tolstoy]], [[Stendhal]], [[Shakespeare]], [[Charles Baudelaire]], [[Miguel de Cervantes]], [[Alexandre Dumas]], [[Edgar Allen Poe]] ve buna benzer birçok kaliteli yazar bulunmaktadır. Tarihsel bir değeri olduğundan en önem verdikleri dizilerden biridir. Dizi düzenli olarak bünyesine yeni kitaplar eklemeye devam eder.
 
==Biyografiler dizisi==
506

değişiklik

Gezinti menüsü