İçeriğe atla

"Vikipedi:Seçkin liste adayları/Premier League Altın Ayakkabı" sayfasının sürümleri arasındaki fark

::Genel olarak gizli metin, açılır-kapanır kutu, değişen resimler gibi şeyleri kullanmıyoruz; zira sayfayı PDF olarak görüntülediğimizde bu içeriklere ulaşamıyoruz. [https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Image_use_policy Şurada] görsellerle ilgili endişeler dile getirilmiş mesela.--[[Kullanıcı:Rapsar|Rapsar]]<sup>[[Kullanıcı mesaj:Rapsar|Efendim?]]</sup> 22.01, 22 Temmuz 2019 (UTC)
::Durum nedir {{ping|𐰇𐱅𐰚𐰤}}?--[[Kullanıcı:Rapsar|Rapsar]]<sup>[[Kullanıcı mesaj:Rapsar|Efendim?]]</sup> 05.57, 29 Ağustos 2019 (UTC)
:Sponsorla ilgili bilgilerden kastımı "sponsorluk için ne kadar ücret verildiğini görmek isterdim" cümlesi ile açıklamıştım. Çok kısa bir aramayla [http://www.insideworldfootball.com/2017/01/25/cadbury-signs-3-year-deal-join-premier-league-sponsor-roster/ şunu] buldum mesela. Cadbury tahminî 7m ödemiş ve bu para sadece ligi değil içinde bu ödülü de bulunduruyor. Daha detaylı ve iyi kaynaklar bulmak mümkün, ilgim dahilinde olmadığı için bu kadar arama yaptım. Bu bilgi dahilinde "Lig sponsorları ligi ilgilendiriyor, ödülleri değil." denebilir mi? Ödülün sponsorlu adlarının sürekli tekrarlanmasını gereksiz görmüştüm, şu sponsor oldu denebilir sadece. Art arda X Altın Ayakkabı, Y Altın Ayakkabı diye okumak metnin akıcılığını bozuyor. Eğer ücret kısmı her sene değişiyorsa her sene güncellenmeli, her sene uğraşmayalım diyerek tamamen kaldırılmamalı. Seçkin içerik bu sonuçta. Bilgi kutusunun getirisinin olmamasına katılmıyorum. İşleri maddeye hoş bir görünüm katarak içeriğin özetini vermek zaten, ne beklenebilir en fazla. {{tl|kısaltma}} şablonu için söz konusu endişeler yerinde ve haklı ancak Vikipedi yazılımı bunu mümkün kılıyor, böyle şablonlar oluşturuluyorsa ne yazar olarak ne de okuyucu olarak bu gibi merkezî sorunlar (biz yerel Vikipedi olarak düzeltebiliyorsak düzeltelim, yoksa vakıf yazılımcılarının sorunu bu) beni kısıtlamamalı. Bu şablonların kullanılması bir ''sorunsa'' silinmeli. Ama eğer şablonlar varsa ve işimize de yarıyorsa kullanılmalı. Kenar şablonları da mobil cihazlarda görüntülenemiyorlar ancak Sİ'ler dahil olmak üzere ne kadar sık kullanıldığını biliyoruz. --[[Kullanıcı:𐰇𐱅𐰚𐰤|𐰇𐱅𐰚𐰤]] ([[Kullanıcı mesaj:𐰇𐱅𐰚𐰤|mesaj]]) 15.11, 30 Ağustos 2019 (UTC)
110.661

değişiklik