İçeriğe atla

Önemsiz kişilik: Revizyonlar arasındaki fark

Voroshilov,_Molotov,_Stalin,_with_Nikolai_Yezhov.jpg adlı dosya, Ymblanter tarafından Commons'tan silindiği için kaldırıldı. Gerekçe:per c:Commons:Deletion requests/Files in Category:Nikolai Yezhov
[kontrol edilmiş revizyon][kontrol edilmiş revizyon]
(The_Commissar_Vanishes_2.jpg adlı dosya, Ymblanter tarafından Commons'tan silindiği için kaldırıldı. Gerekçe:per c:Commons:Deletion requests/Files in Category:Nikolai Yezhov)
(Voroshilov,_Molotov,_Stalin,_with_Nikolai_Yezhov.jpg adlı dosya, Ymblanter tarafından Commons'tan silindiği için kaldırıldı. Gerekçe:per c:Commons:Deletion requests/Files in Category:Nikolai Yezhov)
{{Çoklu resim|direction=vertical|align=right|image1=Voroshilov, Molotov, Stalin, with Nikolai Yezhov.jpg|image2=|width=200|caption2=Bir Sovyet önemsiz kişilik örneği. [[NKVD]] yöneticisi [[Nikolay Yejov]] 1940 yılında idam edilmesinden sonra [[Josef Stalin]] birlikte görüldüğü fotoğraf üzerinde oynanmış ve sonraki yıllarda Yejov'un olmadığı görsel kullanılmaya başlanmıştır.}}
'''Önemsiz kişilik''' bir kişinin veya grubun çeşitli nedenlerle sosyal, siyasal veya yasal statüsünü kaybeden kişiyi tanımlayan terim. Bu kişilerin mevcut toplumdaki konumu hızla düşer, çoğu zaman [[insan hakları]]ndan yararlanılmasına izin verilmez ve ismi geçmişte olan konumlardan hızlıca silinir. Önemsiz kişilik ifadesi zaman zaman toplumda önde gelenle kişilerden ölümü doğrulanamayan veya soruşturma akıbeti bilinmeyen insanları da kapsar.
 
54.674

düzenleme