İçeriğe atla

"Eros Ramazzotti" sayfasının sürümleri arasındaki fark

düzeltme AWB ile
(düzeltme AWB ile)
(düzeltme AWB ile)
1987 yılında 3. albümü ''[[In Certi Momenti]]'''yi piyasaya sürer. Bu albümde [[Patsy Kensit]] ile beraber söylediği ''[[La Luce Buona Delle Stelle]]'' pek çok Avrupa ülkesinde 1 numara olma başarısını gösterince Eros Ramazotti, 9 ay sürecek bir Avrupa turnesi düzenler. Bu turne sadece Avrupa’da değil, tüm dünyada bir anda tanınmasını sağlar.
Ramazzotti, 1987'de kazandığı bu başarının üzerine 1988 yılında ''[[Musica E]]'' adlı mini bir albüm daha hazırlar. Bu albüm büyük bir başarıya ulaşamaz.
1990 yılında 5. albümünün tanıtımını [[Venedik]]’te dünyanın dört bir tarafından gelmiş 200 gazetecinin huzurunda yapar. ''[[Il Ogli Senso]]'' adı verilen bu albüm 15 ülkede aynı anda piyasaya sürülür. Böylece Amerikalıların da dikkatini çeker ve [[Clive Davis]]’in daveti ile [[New York]]’taki'taki [[Radio City Music Hall]]'de büyük bir izleyici önünde konser verir. Ramazotti, Amerika’da konser veren ilk İtalyan olarak da tarihe geçer.
Bu albümü uzun bir dünya turnesi takip eder. 4 aralıkta [[Barselona]]’da verdiği konser, radyo ve televizyondan da yayınlanmasının yanı sıra 20.000 kişi toplamayı başarmış, böylece İspanyolların da gönlünü feth etmiştir.