İçeriğe atla

"Tartışma:Aziz Edward" sayfasının sürümleri arasındaki fark

* Maddeyi büyük ölçüde kaleme alan {{ping|Noyder}}'in görüşü de faydalı olacaktır. --[[Kullanıcı:Seksen iki yüz kırk beş|Seksen iki yüz kırk beş / GGT]] ([[Kullanıcı mesaj:Seksen iki yüz kırk beş|mesaj]]) 21.51, 25 Ağustos 2018 (UTC)
:Acelemiz yok... Beklenebilir bir süre... [[Kullanıcı:chansey|<font face="Times New Roman" color="#ff0000">chansey</font>]]<sup>[[Kullanıcı mesaj:chansey|<span style="color:black;">MesajYaz</span>]] </sup> 21.58, 25 Ağustos 2018 (UTC)
 
* Bir müddet rahatsızlık dolayısıyla Vikipedi'ye bakamadım ama kendimi iyi hissedince bu tartışma için fikirlerimi vereyim. Bu hükümdarın İngiltere tarihlerinde ismi "Saint Edward the Confessor" olarak veriliyor. İngiltere'yi idare eden sondan bir önceki Anglosakson asıllı kral ve Wessex hanedanının son üyesi. 5 Ocak 1066'da öldükten sonra çocuğunun olmaması dolayısıyla Godwine asil ailesine mensup Kral Harold'un İngiltere kralı olmasına ve 14 Ekim 1066'da onu Hastings Savaşı ile yenen Normandiya Dükü Norman asıllı Fatih William'ın idaresindeki Normanların İngiltere'yi ellerine geçirmesine sebep olmuştur. Kabile reisi filan da değil İngiltere Kralı. 1161'de Papa III. Aleksander tarafından Aziz olarak ilan edilmiştir ve 1350'ye kadar İngiltere ülkesinin milli azizi olarak kabul edilmiştir. Vikipedia maddelerine gelince sadece Hırvatça Wikipedia'da "Eduard II İspovjedenik" olarak bir numara verilmiş. Her Wekipedia'da "Confessor = Günah Çıkartıcı" Edward olarak anılmakta. Bunun için eğer bu madde ismi değiştirilmesi mutlaka gerekmekte ise "Edward, Günah Çıkratıcı" veya "Edward, Aziz Günah Çıkartıcı" olarak isimlendirelmesi uygun olabileceğini düşünmekteyim. [[Kullanıcı:Noyder|noyder]] ([[Kullanıcı mesaj:Noyder|mesaj]]) 13.30, 26 Eylül 2018 (UTC)
34.095

değişiklik