İçeriğe atla

"Beyaz Gelincik" sayfasının sürümleri arasındaki fark

düzeltme, yazış şekli: espiri → espri, Hikaye → Hikâye AWB ile
k (→‎Gülizar Aslanbaş: Düzenleme, değiştirildi: yaşıyan → yaşayan AWB ile)
(düzeltme, yazış şekli: espiri → espri, Hikaye → Hikâye AWB ile)
 
== Konusu ==
Aslanbaş'lar, Adana'nın en zengin ailelerinden biridir. Binlerce dönüm pamuk tarlasının sahibi olan bu aile büyük bir çiftlik evinde yaşamaktadır. Aslanbaş Holding'in esas gözbebeği pamuktur ama diğer alanlarda da başarıyı yakalamışlardır. Aslanbaş Ailesi ana-babaları ölmüş olan dört erkek kardeşten oluşur. HikayemizinHikâyemizin merkezinde de bu dört kardeş vardır. Bir başka ana karakter ise Ceren Duru (Aslanbaş) 25 yaşında Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra ABD'de Ziraat Mühendisliği okumuş, düzgün hatlarıyla dikkat çeken, beyaz tenli, çok güzel bir kız. Aslanbaş Holding'de çalışıyor. Şirkette ceketi eteğiyle dolaşırken, gerektiğinde tarlaya eşofmanlarını, yerel kıyafetleri giyip gidebiliyor. Tarlalarda çalışan işçiler beyaz teni nedeniyle, pamuğa verilen "Beyaz Gelincik" ismini ona takmışlar. Bütün olaylar; Ömer'in ilk kez "Beyaz Gelincik Ceren" ile karşılaşmasıyla başlar. Ondan sonrası; bir bir ortaya dökülen sırlar, bazen aşk bazen iktidar için söylenen yalanlar, merak içinde sonu beklenecek gelişmeler.
 
== Karakterler ==
 
=== Mehmet Ali Aslanbaş ===
22 yaşında. ABD'de eğitimini bitirip Elektronik Mühendisi olarak Adana'ya geri döndü. Rahat espiriliesprili ve modern. Daha henüz holdingte ve hayatta neler olup bittiğinin farkında değil.
Zeliha'ya aşık genellikle Aliş diye sesleniyolar.İsmail Hacıoğlu tarafından canlandırılmıştır.Mustafa'ya aşırı düşkündür.
 
1.326.741

değişiklik