İçeriğe atla

13. Cuma 2. Bölüm: Revizyonlar arasındaki fark

düzenleme özeti yok
Değişiklik özeti yok
Değişiklik özeti yok
|resmi_websitesi =
}}
'''''13. Cuma 2. Bölüm''''' ([[Türkçe]]: '''''Friday the 13th Part 2'''''), yönetmenliğini [[Steve Miner]]'ın üstlendiği ve [[Victor Miller]]'ın yazdığı, 1981 yılında çekilmişçıkmış olan [[gerilim]] filmidir.
 
''[[13. Cuma (seri)|13. Cuma]]'' serisinin ikinci filmidir. Filmde başrolleri Amy Steel ve Adrienne King oynamaktadır. Film, kurgusal karakter [[Jason Voorhees]]'in işlediği cinayetleri konu alır ve birinci filmin kaldığı yerden devam eder. Jason'ın ortaya ilk çıkıp cinayet işlemeye başladığı filmdir.
 
== Konusu ==
CrystalKristal GölüGöl Kampı’nınKampı'nın kötü bir geçmişi vardı. Kana bulanmış bir geçmiş. 20 seneden beri kimse oradaki ölümcül sessizliği bozmamıştı. Bugüne kadar Alice, oğlu Jason'ın intikamını almaya çalışan akıl hastası Bayan Voorhees'i öldürdükten sonra rahat bir nefes alır. Ancak [[Jason Voorhees]] hiçbir zaman kristal gölünden sürülememiştir ve bütün zamanını yakındaki ormanda insanlardan uzakta geçirmiştir. Annesinin ölümünü gören Jason içini intikam hırsı ile doldurur. Bu olaydan beş yıl sonra bir grup maceraperest terk edilmiş kamp yerine gelir ve olaylar başlar.
 
== Oyuncular ==
43.712

düzenleme