"Vikipedi:Kaynak gösterme" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
→‎Ek okuma ve Dış bağlantılar: "ek okuma" değil "konuyla ilgili yayınlar" kullanmaktayız
k (31.145.106.39 tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Vikiçizer tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
(→‎Ek okuma ve Dış bağlantılar: "ek okuma" değil "konuyla ilgili yayınlar" kullanmaktayız)
Bir kaynağı tekrar kullanmak için bağlantı ve kaynak detaylarını tekrar yazmak yerine <tt><nowiki><ref </nowiki>name="örnek isim"/></tt> kullanmak yeterli olacaktır. Bir kaynak ilk kez kullanıldığında "tam referans", sonraki kullanımlarda "kısa referans" kullanılmalıdır. Tam referansta ref name="" ifadesinden sonra '''/''' olmadığı ancak kısa kaynakta olduğu hususuna dikkat edilmelidir.
 
== EkKonuyla okumailgili yayınlar ve Dışdış bağlantılar ==
<nowiki>== DışKonuyla bağlantılarilgili yayınlar ==</nowiki> veile <nowiki>== EkDış Okumabağlantılar ==</nowiki> bölümleri, maddenin sonuna <nowiki>== Kaynakça ==</nowiki> bölümünden "sonra" konulur ve konuyla ilgili olan, okuyucunun ilgisini çekebilecek fakat '''maddede kaynak olarak kullanılmamış''' kitap, makale veya web sitesi bağlantılarını sunar. Her ne kadar bu bölüm genellikle "Dışdış bağlantılar" şeklinde adlandırılsa da ek"konuyla okumailgili yayınlar" bölümünde onlineçevrimiçi olmayan (basılı) öğeler barındırılabilir.
 
== Bir kaynak dış bağlantısı çalışmadığı zaman ne yapılmalı ==

Gezinti menüsü