"Kullanıcı mesaj:Masalli qasimli" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Merhaba! Ben Azerbaycan dilli vikipediden. Lütfen rica ederim, [[Feyyaz Ferecov]] makalesini yeniden berpa edin. O makalede olan yanlış çevrilmiş kelimeleri ben Türkçe çevireceğim. Eğer ki, çeviremezsem bana yardımcı olurmusunuz? --[[Kullanıcı:Masalli qasimli|Masalli qasimli]] ([[Kullanıcı mesaj:Masalli qasimli|mesaj]]) 06:40, 31 Ekim 2017 (UTC)
:Merhaba sayın Masalli qasimli, bir deneme sayfasında çeviri yapıp bittiğinde sayfayı oluşturmanız daha doğru olacaktır. Saygılarımla, [[Kullanıcı:Sakhalinio|Sakhalinio]]<sup>[[Kullanıcı mesaj:Sakhalinio|Buyrun beniiiim?]]</sup> 18:46, 31 Ekim 2017 (UTC)
:Merhaba sayın Sakhalinio, ben çevirdiğim metni size gönderiyorum. Eğer ki yanlış varsa, o yanlışlıkları düzeltip makaleye Ekleyebilirmisiniz? Yanı ikinci defa yine yanlışlıklar olmasın diye. --[[Kullanıcı:Masalli qasimli|Masalli qasimli]] ([[Kullanıcı mesaj:Masalli qasimli|mesaj]]) 08:34, 1 Kasım 2017 (UTC)
Ferecov Feyyaz Kasım oğlu (Fərəcov Fəyyaz Qasım oğlu) 1921
yılında Azerbaycan SSC, Lenkeran kazasının (şimdiki Masallı rayonu)
Kasımlı köyünde doğdu. Anne ve babasını çabuk kaybetti. O, adil ve
Kur'an ehli olduğu için, köyümüzün büyüyüydü. Meclislerde bilimsel
sohbetler ederek islam dininin saf, temiz din olduğunu insanlara
ulaştırmıştır. İkinci dünya savaşına katıldı. Savaşmaya Kırım'dan
başladığı ve ağır yaralandığı bildiriliyor. İranın Bender Şah şehrinde
(şimdiki Bender Türkmen) asır alınmıştır ve asırlıktan kurtarılmış.
İngiliz komutanlığı tarafından 2909 numaralı SSCB kademeye (cephe
derinliğinde tutum sergileyen ve bu şekilde yürüyen birlik kısmına)
iletilmiştir. SSCB Savunma Bakanlığı tarafından 6 nisan, 1985 yılında
2 derecede Vatan Savaşı Nişanına layık görüldü. İkinci dünya
savaşından sonra kendi köyüne dönüyor ve diğer mollalarla birlikte
camide kur'an dersi vermeye başlıyor. Kendi bilgi ve becerisini gelecek
kuşağa öğretiyor. Azerbaycan, rus ve arap dillerini biliyordu. 16 Mart,
1997 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet emlak komitesi Masallı
rayon şubesi, Ferecov Feyyaz Kasım oğluna özelleştirme payı verildi.
Uzun süren hastalıktan sonra 19 mayıs 1998 yılında Azerbaycan
Cumhuriyeti, Masallının Kasımlı köyünde vefat etti. Kasımlı köyü
mezarlığında toprağa verildi. Şimdi onun sanatını 2 torunu Behlul ve
Mehdi devam ediyorlar. Allah rahmet eylesin! --[[Kullanıcı:Masalli qasimli|Masalli qasimli]] ([[Kullanıcı mesaj:Masalli qasimli|mesaj]]) 08:36, 1 Kasım 2017 (UTC)
:::: Selamun Aleykum Sakhalinio. Bu da benim çevirim buyurun :
 
'''''Ferecov Feyyaz''', ({{lang-az|Fərəcov Fəyyaz Qasım oğlu}}) 1921 yılında Azerbaycan SSC, Lenkeran kazasının (şimdiki Masallı rayonu) Kasımlı köyünde doğdu. Anne ve babasını erken kaybetti. 1941 yılında SSCB ordusunda İkinci Dünya Savaşına katıldı. Sovyet [[Kafkasya Cephesi]]'nin yeni düzenlemesi olan [[Kırım Cephesi]] kuvvetlerinde savaşmış ve ağır yaralanmışdır. İranın Bender Şah şehrinde (şimdiki Bender Türkmen) asır alınmıştır ve asırlıktan kurtarılmışdır. İngiliz komutanlığı tarafından 2909 numaralı SSCB kademeye (cephe derinliğinde tutum sergileyen ve bu şekilde yürüyen birlik kısmına) iletilmiştir. SSCB Savunma Bakanlığı tarafından 6 nisan, 1985 yılında II. derecede Vatan Savaşı Nişanına layık görüldü. İkinci dünya savaşından sonra kendi köyüne dönmüş ve Camide Kuran dersi vermişdir. Azerbaycan, rus ve arap dillerini biliyordu. Uzun süren hastalıktan sonra 19 mayıs 1998 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti, Masallının Kasımlı köyünde vefat etti. Kasımlı köyü mezarlığında toprağa verildi.''--<strong>[[User:Rufet Turkmen|<span style="font-family:Script MT;color:#36648B">Rufet Turkmen</span>]]</strong>&nbsp;&#124;&nbsp;[[User_talk:Rufet Turkmen|<sup><span style="font-family:Verdana;color:gray">''müzakirə''</span></sup>]] 13:00, 1 Kasım 2017 (UTC)
305

değişiklik

Gezinti menüsü