İçeriğe atla

Hammer Müzik: Revizyonlar arasındaki fark

→‎top: düzeltme AWB ile
Değişiklik özeti yok
(→‎top: düzeltme AWB ile)
| modül =
}}
'''Hammer Müzik''', 1991 yılında İstanbul'da kurulmuş olan bağımsız bir [[müzik şirketi]]dir. Öncelikle [[metal]] tarzında müzik albümlerinin Türkiye getirilerek satılması için kurulmuş olan şirket daha sonra [[heavy metal]], [[hardcore]], [[death metal]] tarzlarında Türk ve yabancı grupların albümlerinin yayınlanmasına vesile olmuştur. Daha sonra [[rap]] ve diğer müzik türlerindeki albümlerin yayınlanmasına da ön ayak olarak Türkiye'deki popüler müzik dışındaki türlerin gelişimine katkıda bulunmuştur. Bunun yanında konser organizasyonları da düzenleyen şirket, uzun yıllardır [[Kadıköy]], [[Akmar Pasajı]]'ndaki 12 numaraları dükkanda hem kendi bünyesindeki albümlerin hem de temsilcisi olduğu diğer plak firmalarının ürünlerini parekende satışını gerçekleştirmektedir.
 
Şirket bünyesinden albümü çıkan grup ve müzisyenler içerisinde [[Cenotaph]], [[Radical Noise]], [[Comma]], [[Catharsis]], [[Antisilence]], [[Kuvvetmira]], [[Nefret (müzik grubu)|Nefret]], [[Ceza (müzisyen)|Ceza]], [[Sagopa Kajmer]], [[Dr. Fuchs]] yer almaktadır.
 
Şirket, albüm yayımlama ve parekende albüm satışı ve konser organizasyonları yanında ihracat, dağıtım ve toptan satış, lisanslı grup ürünü basımı ve satımı ile de uğraşmaktadır.
1.332.802

düzenleme