İçeriğe atla

Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi: Revizyonlar arasındaki fark

k
Küçük değişiklik.
k (SAM geri alma)
k (Küçük değişiklik.)
{{güncel}}
 
 
'''Vatansever Kuvvetler Güçler Birliği Hareketi''', bir [[dernek]] olarak örgütlenen sivil bir yapı olmakla birlikte daha çok bağımsızlık gibi ulusalcı karakterleriyle öne çıkan dernektir. Türkiye genelinde 2 ile 3 bin dernek üyesi olduğu sanılmaktadır.
 
Son [[Danıştay Saldırısı|Danıştay Saldırısı'nda]] adı geçen şahıs [[Alparslan Arslan|Alparslan Arslan'ın]] arabasından dernek başkanının kartviziti çıktı iddiasıyla da hakkında çok konuşuldu.
 
Dernek başkanı Taner Ünal, “Bu işle hükümetin hiçbir alakası yoktur. Bu işten en çok zararı hükümet görmüştür. Hükümet böyle bir şeyi kendi kendine yapar mı?” dedi. Ve şu iddia da bulundu; Amerika'nın yeni planları arasında Türkiye'de yeni bir siyasi istikrarsızlık yaratarak, ABD'den dönmesi beklenen Fetullah Gülen'e siyasi bir misyon kazandırmak olduğunu savunan Ünal, bunun için iktidardaki AK PartiAKP hükümetinin yıpratılarak, Gülen'e siyasal anlamda ortam yaratılmak istendiğini iddia etti.
 
23 Mayıs 2006 günü [[İçişleri Bakanlığı]] Müfettişleri dernek genel başkanı [[Taner Ünal]] hakkında suç duyurusunda bulundu.
 
8 Temmuz 2007 günü Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi'ne yönelik “Girdap Operasyonu” kapsamında adliyeye sevk edilen 3 kişi daha tutuklandı. Aynı operasyomnda Taner Ünal dahil 11 kişi daha önceden tutuklanmıştı. Çete üyeleri halen; gasp, yağma, ihaleye fesat, zimmet, dolandırıcılık, tarihi eser kaçakçılığı suçlarından yargılanıyor.
 
==Dış bağlantılar==
* [http://www.ntvmsnbc.com/news/413374.asp NTVMSNBC'nin en son güncel haberi]
* [http://www.otuken.org/html/modules.php?name=News&file=article&sid=3393 V.K.G.B. hakkında bilgiler]
* [http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4460658.asp?gid=71 Hürriyet Gazetesi haberi]
* [http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=21770 İçişleri'nin Suç Duyurusu bilgisi]
122.837

düzenleme