İçeriğe atla

"Haluk Levent" sayfasının sürümleri arasındaki fark

v.s.
Etiketler: Görsel Düzenleyici Mobil değişiklik Mobil web değişikliği
(v.s.)
Askerlik görevinin ardından sırasıyla 2001 şubatında ''[[Kral Çıplak]]'', 2002 ekiminde ''[[Bir Erkeğin Günlüğü]]'', 2004 eylülünde ''[[Aç Pencereni]]'', 2005 nisanında ''[[Annemin Türküleri]]'' adlı albümlerini piyasaya sürdü. Ayrıca ikinci deneme kitabı olan ''[[Moritos'un Düşleri]]''{{'}}ni yayımladı. Sanat yaşamının on beşinci yılına (2005) adım atan sanatçı, bu geçen on beş yıl boyunca yurtiçinde ve yurtdışında yaklaşık on bin konsere çıktı. 15 yılda yaklaşık olarak beş bin gün olduğunu varsayarsak, buradan Haluk Levent'in bu 15 yıl içinde her gün yaklaşık iki konser verdiği sonucunu çıkarabiliriz ve bir günde 11 saat konser verdi ismini altın harflerle tarihe yazdı Türkiye’de en çok konser veren sanatçıların başında gelen Haluk Levent, bu konserlerin çok önemli bir kısmından para almamış, konserin gelirini ihtiyacı olan hastalara vakfetmiştir. Yardımsever Rock’çı tanımının yakıştırılması bu sebeptendir.
Aynı zamanda Çevre Sorunlarına karşı duyarlılığıyla ön plana çıkan sanatçı, hemen hemen her albümünde çevre bilincini aşılama yolunda şarkılara yer verdi. Türkiye’nin değişik bölgelerinde çevreye zarar verdiği söylenen projeler aleyhine davalar açtı ve açılan davalara müdahil oldu. Mersin’in [[Kazanlı]] ilçesindeki Caretta Caretta Kaplumbağalarının soyunun tükenmemesi için protesto gösterilerinde bulundu. Haluk Levent Ela  adında bir kız çocuğuna sahiptir.
 
Kısa sanat yaşamına on iki albüm, bin konser, iki kitap yüzlerce ödül, yardım konserleri, iki tane [[rekor konser]] (on iki saatlik), onlarca çevre davası sığdırdı.
 
== Dış bağlantılar ==
{{Vikisöz}}
{{commonscat}}
* [http://www.haluklevent.com.tr Haluk Levent Resmi İnternet Sitesi]
2.539

değişiklik