"Güneydoğu Anadolu Projesi" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Tuğkan tarafından yapılan 18344492 sayılı değişiklik geri alınıyor. zaten çtartışma sayfasına dikkat çekiyorum, madde adını değiştirmedim.
(Kibele tarafından yapılan 18344489 sayılı değişiklik geri alınıyor. Tartışma sayfasına daha bugün yazmışsınız, hemen değişiklik yapıyorsunuz. Yapılan bir yorum bile yok. İfade edilen görüş yok, geri almayın.)
(Tuğkan tarafından yapılan 18344492 sayılı değişiklik geri alınıyor. zaten çtartışma sayfasına dikkat çekiyorum, madde adını değiştirmedim.)
{{madde adı}}
{{kaynaksız|tarih=aralık 2016}}
'''Güneydoğu Anadolu Projesi''' ya da kısaca '''GAP''', [[Fırat]] ve [[Dicle]] Nehirleri üzerinde yapımı öngörülen [[baraj]]lar, [[hidroelektrik santral]]leri ve [[sulama tesisleri]]nin yanı sıra kentsel ve kırsal altyapı, [[ulaşım|ulaştırma]], [[sanayi]], [[eğitim]], [[sağlık]] ve diğer sektörlerin gelişmesini ve hizmetlerini kapsayan entegre projedir. 2005 yılı verilerine göre toplam proje maliyeti 28 milyar dolardır.<ref>[http://www.gap.gov.tr/gap.php?sayfa=Turkish/dkpanasyf.html "GAP BKİ’nin Uluslararası İlişkileri"], T.C. Başbakanlık GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 8 Aralık 2005. 14 Haziran 2010 tarihinde erişildi.</ref>
123.301

değişiklik

Gezinti menüsü