İçeriğe atla

Gal Gadot: Revizyonlar arasındaki fark

" Bence Justin Lin'in ilgisinin çekmemin nedeni orduda görev yapmış olmam ve Lin'in benim silahlar hakkındaki bilgimi kullanmak istemesi."Bu cümlede 'ilgisini' kelimesi yanlış yazılmış.Düzelten:Oğuz Kağan Gürbilek
(''... önde gelen modellerinden biri olmasının yanında asıl popüleritesini ...'' Bu cümlede 'popülaritesini' kelimesi yanlış yazılmış.Kaynak:Büyük Türkçe Sözlük - TÜRK DİL KURUMU Düzelten:Oğuz Kağan Gürbilek)
(" Bence Justin Lin'in ilgisinin çekmemin nedeni orduda görev yapmış olmam ve Lin'in benim silahlar hakkındaki bilgimi kullanmak istemesi."Bu cümlede 'ilgisini' kelimesi yanlış yazılmış.Düzelten:Oğuz Kağan Gürbilek)
== Geçmiş ==
 
Gal Gadot [[Rosh HaAyin]], [[İsrail]]'de doğup büyüdü.<ref name="gg">[http://blogs.forward.com/the-shmooze/137439/chatting-with-fast-five-star-gal-gadot/? Chatting With 'Fast Five' Star Gal Gadot]</ref> Ailesi İsrail doğumlu <ref name="gg" /> olmasına rağmen ataları Avrupa'dan göç etmiş Yahudiler.(Gal Gadot ailesinin geçmişinden bahsederken 1/4 [[Polonyalı]], 1/4 [[Avusturyalı]], 1/4 [[Alman]] ve 1/4 [[Çek]] olarak tanımlamaktadır.)<ref name="g14">[http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3868197,00.html גל גדות]</ref> [[İsrail Savunma Kuvvetleri]]'nde asker olarak iki yıl görev yaptı. Kendisinden bahsederken " Bence [[Justin Lin]]'in ilgisininilgisini çekmemin nedeni orduda görev yapmış olmam ve Lin'in benim silahlar hakkındaki bilgimi kullanmak istemesi." <ref>[http://blogs.forward.com/the-shmooze/137439/chatting-with-fast-five-star-gal-gadot/#ixzz2mc92D6JH Chatting With 'Fast Five' Star Gal Gadot]</ref> Hızlı ve Öfkeli'deki rolünden bahsederken " Güçlü kadınlar için yeteri kadar rol yok. Daha fazla kadın senarist olmasını isterdim. Günümüz filmlerinde gördüğümüz çoğı kadın karakter "kalbi kırılmış zavallı kızlar " Hızlı ve Öfkeli'den bu yüzden gurur duyuyorum. Kendimi Giselle gibi hissetmemi sağlıyor." <ref>[http://thestndrd.com/2013/11/04/qa-gal-gadot/ Gal Gadot ]</ref>
 
Hızlı ve Öfkeli'nin çekimleri devam ederken 28 Eylül 2008'de İsrailli iş adamı Yaron Varsano ile evlendi.<ref>[http://dailyentertainmentnews.com/movies/yaron-varsano-wonder-woman-actress-gal-gadots-husband/ Yaron Varsano- Wonder Woman actress Gal Gadot’s Husband]</ref> Kasım 2011'de Alma isimli bir kızı oldu.
Anonim kullanıcı