İçeriğe atla

"Jedi" sayfasının sürümleri arasındaki fark

146 bayt kaldırıldı ,  4 yıl önce
→‎Jedi Konseyi Üyesi: Yazım hataları düzeldi. Bölüm 7 ile birlikte hükmü kalmayan Genişletilmiş Evrenden yapılan atıflar silindi.
(→‎Jedi Ustaları: Anakin Skywalker, Usta olmamış ama konseye girmiştir.)
(→‎Jedi Konseyi Üyesi: Yazım hataları düzeldi. Bölüm 7 ile birlikte hükmü kalmayan Genişletilmiş Evrenden yapılan atıflar silindi.)
 
=== Jedi Konseyi Üyesi ===
Bir Jedi Konsey üyesi yeri boşaldığında, Konsey bu boş yeri, üstün özelliklere sahip bir Jedi Ustası ile doldurmaya çalışır. Mümkün olduğu durumlarda, olası adaylar Konsey üyeleri tarafından oylama ile belirlenir. Bazı durumlarda, Konsey üyeliği ile ''farklı bir bakış açısı verebilecek'' birkaç Şövalye'ye sahip olmuştur;. bununlaBununla beraber [[Yıldız Savaşları: Bölüm III - Sith'in İntikamı (film)|Sith'in İntikamı]]'ndaki gibi ([[Senatör Palpatine]]'in isteği ile [[Anakin Skywalker|Anakin]]'in Ustalığa yükselmeden konseydeKonsey'de yer alması) genelistisnai referanslarınreferanslar göz ardı edilebilirbulunabilir. Fakat ustaUsta olmadan jediJedi konseyKonsey üyesi olanolarak bilinen tek jediJedi, Anakin Skywalker'dır.
 
Jedi Konseyi içinde çok net sınıflamalar yoktur, fakat çok açık yetki merkezleri vardır. [[Yoda]], Konsey'de kaldığı sürece Konsey'in en kıdemli üyesi ve ''Büyük Usta'' olarak saygı görmüştür, Mace Windu ise ondan sonra gelmiştir. Yeni Jedi düzeninde, [[Luke Skywalker|Luke]]'un ''Büyük Usta'' olarak pozisyonu da kesindir, fakat herkes tarafından kabul görmemiştir.
 
= Ayrıca bakınız =
1.103

değişiklik