"Sözcü (gazete)" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
İCon tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, 95.0.39.90 tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.
k (nefret söylemi haberlerinden biri eklenmiştir, bu tip haberler son dönemde wikipedia sayfalarına sıkça eklenmektedir. devriye gezen arkadaş onaylarken buna dikkat etsin. devriye gezenler arasında tutum farklılığı olmasın.)
k (İCon tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, 95.0.39.90 tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
 
==Geçmişi==
Haziran 2007'de, daha önceden [[Doğan Yayın Holding]] bünyesinde yayın yapan ''[[Gözcü (gazete)|Gözcü]]'' gazetesinin Nisan 2007'de kapanmasından sonra, isim haklarının alınmasıyla yayına başladı.
 
== Olaylar ==
=== Müslümanlar hakkında nefret söylemi ===
28 Aralık 2016 tarihinde Sözcü gazetesinde yer alan haberde "Bu ülke nereye gidiyor? Muhafazakarlaştıkça sapkınlık artıyor! Şişli Camii'nde tecavüz skandalı gündeme bomba gibi düştü!" başlığı ile açıkça muhafazakar kesime yönelik ithamda bulunmuş, sonrasında haberde geçen saldırganın Moğolistan asıllı biri olduğu tespit edildiğinden haber başlığı "Bu ülke nereye gidiyor? Şişli Camii'nde tecavüz skandalı" ile değiştirilmiştir. Konu hakkında Sözcü gazetesinden herhangi bir açıklama ve özür metni yayınlanmamıştır.<ref>http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/sislide-cami-bahcesinde-tecavuz-dehseti-1588813/</ref>
 
==Tiraj==

Gezinti menüsü