İçeriğe atla

"Vikipedi:Kullanıcı sayfası" sayfasının sürümleri arasındaki fark

değişiklik özeti yok
Etiketler: Mobil değişiklik Mobil web değişikliği
Etiketler: Mobil değişiklik Mobil web değişikliği
Akın Çapanoğlu, yazar ve Vlogger Dedesi Sicilya göçmeni, Karadeniz'e göç etmiştir Babaannesi İstanbul doğumludur. Babası henüz 11 yaşındayken dedesi çocuklarını toplamış, İstanbul'a göç etmiş. Ailesi sonra hep İstanbul'da yaşamış. Vikipedi
Doğum: 2 Şubat 1996 (20 yaşında), İstanbul, Türkiye
 
== Kullanıcı sayfamda ne olamaz? ==
 
'''Genel olarak, kullanıcı sayfanızda Vikipedi ile ilgisi olmayan içerik barındırmamalısınız.''' [[:Vikipedi:Vikipedi_ne_değildir#Vikipedi_ba.C4.9Flant.C4.B1_verme.2C_dosya_depolama_yeri_de.C4.9Fildir|Vikipedi genel bir dosya barındırma servisi değildir]], yani kullanıcı sayfanız bir kişisel internet sayfası değildir. Sayfanız, sizin Vikipedist olan yanınız hakkındadır. İlgisiz içerik örneklerinden bazıları şunlardır:
 
* Vikipedi dışı aktivitelerinizle ilgili bir [[blog]]
* Vikipedi ile ilgisi olmayan yoğun konuşma veya tartışmalar
* Yoğun kişisel bilgi (birkaç sayfadan daha fazla)
* [[Polemik]] kabul edilebilecek kişisel yorum ve söylemler, örneğin Vikipedi ile ilgisi olmayan meselelere dair fikirler
* Vikipedi ile ilgisiz fikirler veya diğer ansiklopedik olmayan materyaller
* "Bir ansiklopedi yazmak" yerine oyunlar ve "eğlence" başlığı altında kalan diğer şeyler, özellikle de eğer projede etkin katılımcı olmayan diğer kişileri kapsıyorlarsa
* Proje ile ilgisi olmayan şahıslarla iletişim
* Kullanmanızın serbest olmadığı resimler (aşağıya bakınız)
 
Genel olarak, başkalarının değiştirmesini istemediğiniz veya Vikipedi için uygun olmayan bir içeriğiniz varsa, bu kendi web sitenize konulmalıdır. Mevcut olan birçok ücretsiz veya düşük ücretli ağ alanı, e-posta ve ağ günlüğü sağlayıcı Vikipedi ile ilgisi olmayan içerik için iyi alternatiflerdir. Eğer wiki yazılımını kullanarak böyle bir site yapmak isterseniz [[Wikia]]'yı düşünebilirsiniz.
 
Vikipedi topluluğu hoşgörülüdür ve müdavimlerin bu yönergeleri farklı yorumlarla uygulamalarına da müsaade eder. Özellikle, düzenli ve kaliteli katkılarıyla tanınan Vikipedistlerin sosyal amaçlı çalışmalarına gündem dışı olsalar da müsaade edilebilir. Bu tür girişimler başarılı olduklarında Vikipedi topluluğunun ve dolayısıyla ansiklopedinin büyümesine önemli katkılar sağlar. Bununla birlikte, kullanıcı sayfasının içeriği rahatsız edici hale gelmesi ya da ansiklopedi geliştirme faaliyetlerinin önüne geçmesi hoşgörüyle karşılanmayacaktır.
 
Kullanıcı sayfanızı başka sayfalara yönlendirmeniz (mesaj sayfası ya da kullanıcı alt sayfası dışında kalanlar) hoş karşılanmayacaktır! Bu, sayfanıza ulaşılmasını dolayısıyla sizinle iletişimi ya da katkılarınızı takip edebilmeyi zorlaştıracaktır. Elbette, eski kullanıcı sayfanızı yenisine yönlendirmek gibi istisnalar olacaktır.
 
Kullanım hakkımız olmayan resimleri (ticari kullanıma izin vermeyen lisanslarla yayımlanmış ya da hak sahibinden izin alınmadan Vikipedi'ye yüklenmiş resimler) kullanıcı sayfanıza ya da herhangi bir alt sayfasına '''kopyalamayın'''! Vikipedi'nin resmi politikalarından olan bu kural kullanıcı sayfalarının nispeten tolerans gösterilen içeriğinden farklı olarak '''istisna kabul etmez'''! Daha detaylı bilgi için Wikipedia:Fair use#Policy'a bakınız. Kullanıcı ya da mesaj sayfanızdaki, kullanım kurallarına uymayan resimler önceden uyarılmadan silinebilir (Muhtemelen yerine ilgili resmin ağ adresi koyulur. Vikipedi'de hiç kullanılmayan bir resimse tamamen silinebilir de).
 
Kullanıcı sayfanızı veya alt sayfalarını, hâlâ yapım aşamasında olan maddeler ihtiva etseler dahi, Vikipedi maddeler için kullanılan kategorilere '''koymayınız'''. Yapım aşamasındaki bir maddeyi kategorilere yerleştiren şablon ve taslak etiketlerine dikkat ediniz. Kategorilerden bahsetmek, bir kategoriye bağlantı vermek için "Kategori" önüne iki nokta koyabilirsiniz, örneğin şöyle: <nowiki>[[:Kategori:Köprüler]]</nowiki>. Bu normal bir bağlantı olarak gözükecektir.
 
== Kullanıcı alanındaki sayfaların aidiyeti ==
6

değişiklik