İçeriğe atla

"Vikipedi:Kullanıcı sayfası" sayfasının sürümleri arasındaki fark

değişiklik özeti yok
Etiketler: Mobil değişiklik Mobil web değişikliği
Etiketler: Mobil değişiklik Mobil web değişikliği
Akın Çapanoğlu, yazar ve Vlogger Dedesi Sicilya göçmeni, Karadeniz'e göç etmiştir Babaannesi İstanbul doğumludur. Babası henüz 11 yaşındayken dedesi çocuklarını toplamış, İstanbul'a göç etmiş. Ailesi sonra hep İstanbul'da yaşamış. Vikipedi
Doğum: 2 Şubat 1996 (20 yaşında), İstanbul, Türkiye
 
== Kullanıcı sayfamda neler olabilir? ==
Vikipedi projesiyle uyumlu her şey! Onu kişisel internet sayfası olarak düşünmek yanlıştır. [[:Vikipedi:Vikipedi ne değildir|Vikipedi internet sayfanız için bir alan değildir.]] Onun yerine, sayfanızı Vikipedi'deki çalışmalarınızı organize edebileceğiniz ve diğer Vikipedistlere kiminle çalıştıklarını anlatabileceğiniz bir yer olarak düşünün.
 
Bazı kullanıcılar, kendileri hakkında da ufak bilgiler eklerler; bunlar genellikle iletişim bilgileri (email, anında mesajlaşma), fotoğraf, gerçek adları, bulundukları yer, uzmanlık ve ilgi alanları, hoşlandıkları veya hoşlanmadıkları şeyler, kişisel internet sitelerinin adresleri gibi bilgilerdir. Eğer mahremiyetinizi düşünüyorsanız, bu bilgileri vermek istemeyebilirsiniz.
 
Kullanıcı sayfanızda Vikipedi'nin daha etkili kullanılması için de yardımcı olabilirsiniz. Yapılacak işler, çalışması süren işler, hatırlatmalar ve benzeri notlar yazabilirsiniz. Böylece, kişisel bir [[:Vikipedi:Deneme tahtası|deneme tahtası]] olarak kullanarak, wiki yazılım kodu ile de tecrübe kazanmış olursunuz.
 
Başka bir kullanım alanı da, diğer insanlara Vikipedi için yaptıklarınızı ve Vikipedi hakkındaki yorumlarınızı iletmektir. Güncel planlarınızı, son zamanlarda Vikipedi'de yaptıklarınızın güncesini ve bazı Vikipedi politikalarının ne şekilde değiştirilebileceği ile ilgili -yapıcı- eleştirilerinizi ekleyebilirsiniz.
 
Eğer bir süre Vikipedi'ye katkıda bulunamayacaksanız, sayfanızda belirtmeniz faydalı olabilir.
 
Sevdiğiniz özlü sözleri, bir resmi, veya favori Vikipedi maddelerini veya resimlerini eklemek isteyebilirsiniz. Bu içeriklerin hepsi serbest kullanıma açık olmalıdır. ([[#Kullanıcı sayfamda ne olamaz?]])
 
Başka bir kullanıcı sizi bir yıldızla ödüllendirmek isteyebilir. Ayrıca erişim engelleme gibi bir durumda, bu durum kullanıcı sayfanızda duyurulabilir.
 
Eğer tüm katkılarınızı [[kamu malı]] ilan etmek istiyorsanız, bunu kullanıcı sayfanızdan duyurabilirsiniz. Büyük şablonlar ve uzun kategori isimleri yüzünden bazı kullanıcılar bu lisans şablonlarını bir kullanıcı altsayfasına taşımayı uygun görürler. Kullanıcı sayfanızda bir lisans durumu belirtseniz de belirtmeseniz de, Vikipedi'deki tüm katkılarınızın [[GFDL]] lisansı altında olduğunu unutmayınız.
 
Kullanıcı sayfanıza, bir veya daha fazla [[:Kategori:Vikipedistler|Vikipedist kategorisi]] ekleyebilirsiniz. Bu kategoriler, benzer ilgi alanlarına sahip Vikipedistlerin bir araya gelmelerini amaçlar. VikiProjelere benzerler, ama çok daha gayri resmidirler. Vikipedist kategorilerinin, madde kategorileriyle çakışmaması, ortaklaşa kullanılmaması gerekir. Bu tip kategorilerin içinde "Vikipedist" kelimesinin geçtiğinden emin olunuz. Bu kategoriler ayrıca, "Vikipedistler" ana kategorisinin altında bulunmalıdır. Çoğu kullanıcı tarafından, bilinen dilleri belirtmek için [[:Vikipedi:Babil|Babil]] de kullanılır.
 
Kişisel internet sitenize bağlantı vermekte serbestsiniz, ancak reklamvari bir başlıkla sunmaktan sakınmalısınız.
 
'''Unutmayın ki''', kullanıcı sayfanıza genelde, tartışma sayfalarındaki imzanız takip edilerek gelinir.
 
=== Kullanıcı alt sayfaları hakkında ===
 
Eğer daha fazla sayfaya ihtiyacınız varsa, [[Vikipedi:Kullanıcı sayfası#Kullanıcı alt sayfaları hakkında |alt sayfalar]] oluşturabilirsiniz. Alt sayfalara, normal kullanıcı sayfası veya kullanıcı mesaj sayfasına konulabilen her şey konulabilir.
 
Kullanıcı alt sayfalarını;
 
* Çalışmanın sürdüğü durumlarda, içerik henüz yayımlanmaya hazır değilse, (Bu uygulama aslında gerekli olmasa da bazı kullanıcıların tercih ettiği bir yoldur. Her madde için çalışma sayfası kendi alt sayfası olmalıdır.)
* Kullanıcı mesaj sayfalarının arşivlenmesinde,
* Şablon testleri gibi testlerin yürütülmesinde,
* Kullanıcı anasayfasındaki bölümler kendi başlarına birer sayfayı işgal edecek kadar genişlediğinde ( örneğin çektiğiniz resimler gibi)
 
kullanabilirsiniz.
 
== Kullanıcı sayfamda ne olamaz? ==
6

değişiklik