İçeriğe atla

Kendin yap: Revizyonlar arasındaki fark

Gerekçe: + vandalizm amaçlı değişiklik
[kontrol edilmemiş revizyon][kontrol edilmiş revizyon]
Değişiklik özeti yok
Etiketler: Görsel Düzenleyici Mobil değişiklik Mobil ağ değişikliği tanım değiştirme
(Gerekçe: + vandalizm amaçlı değişiklik)
{{kaynaksız}}
{{Bireycilik}}
'''Kendin yap''' ('''D.I.Y.''' veya '''DIY''', İngilizce:'''Do It Yourself''') uzmanların ve profesyonellerin yardımı olmaksızın gerçekleştirilen, bir şeylerin inşaat, tadilat ve tamiratına verilen isimdir. "''Kendin yap''" terimi ilk olarak 1950'lerde insanların bireysel olarak uygulamayı seçtikleri ev geliştirme projelerini anlatmak maksadıyla kullanılmaya başlanmıştır.
 
Son zamanlarda, DIY teriminin anlamı genişleyerek birçok farklı alanda beceriyi ifade eder olmuştur. DIY, uluslararası alternatif rock, punk rock ve indie rock müzik; bağımsız medya ağları, korsan radyo istasyonları ve fanzin top'''Yourself''')toplulukları uzmanlarınile veilişkilendirilmektedir. profesyonellerinBu yardımıbağlamda, olmaksızınDIY gerçekleştirilen,Sanatlar ve birEl şeylerinSanatları inşaat,anlamına tadilatgelen veArts tamiratınaand verilenCrafts isimdir.hareketi "''Kendiniçerisinde yap''"konumlandırılmakta terimive ilkbu olarakanlayış 1950'lerdeiçerisinde insanlarınihtiyaçların bireyselgiderilmesinde olarakbaşkalarına uygulamayıihtiyaç seçtikleriduyulan evmodern geliştirmetüketim projelerinikültürüne anlatmakbir maksadıylaalternatif kullanılmayateşkil başlanmıştıretmektedir.
 
{{Commons category|Do It Yourself (DIY)}}adı : Serdar
Son zamanlarda, DIY teriminin anlamı genişleyerek birçok farklı alanda beceriyi ifade eder olmuştur. DIY, uluslararası alternatif rock, punk rock ve indie rock müzik; bağımsız medya ağları, korsan radyo istasyonları ve fanzin toplulukları ile ilişkilendirilmektedir. Bu bağlamda, DIY Sanatlar ve El Sanatları anlamına gelen Arts and Crafts hareketi içerisinde konumlandırılmakta ve bu anlayış içerisinde ihtiyaçların giderilmesinde başkalarına ihtiyaç duyulan modern tüketim kültürüne bir alternatif teşkil etmektedier.
 
Doğum : 10/10/2000{{inşaat-taslak}}
{{Commons category|Do It Yourself (DIY)}}adı : Serdar
 
[[Kategori:İnşaat]]
Soyadı : Tuncay
[[Kategori:Kendin yap]]
 
Doğum : 10/10/2000{{inşaat-taslak}}