İçeriğe atla

Andrey Nikolayeviç Bolkonskiy: Revizyonlar arasındaki fark

Waterloo savaşı Prens Bolkonski'nin ölümünden 3 yıl sonra yapılmıştır. Prens Bolkonski Borodino savaşı'nda karnından aldığı yara sonrası bağırsak iltihabından hayatını kaybetmiştir.
[kontrol edilmiş revizyon][kontrol edilmemiş revizyon]
k (Bot: Artık Vikiveri tarafından d:q2737140 sayfası üzerinden sağlanan 6 vikilerarası bağlantı taşınıyor)
(Waterloo savaşı Prens Bolkonski'nin ölümünden 3 yıl sonra yapılmıştır. Prens Bolkonski Borodino savaşı'nda karnından aldığı yara sonrası bağırsak iltihabından hayatını kaybetmiştir.)
{{eksik}}
[[Savaş ve Barış]] romanında bir karakterdir. [[Prens Bolkonsky]]'in oğludur.[[Austerlitz Savaşı]] sırasında,[[Avusturya]]'ya yardım eden [[Rus]] birlikleri arasında yer almış ve bu savaşta yaralanmıştır.Savaş bittikten sonra yarası dolayısı ile,evine geç dönmüştür ve karısı [[Liza]]'nın doğum sırasında ölmesi onu yaralamıştır.Daha sonra Nataşa ile nişanlanmış ancak, [[Nataşa]],ona ihanet edip [[Anatole]]'i tercih etmiştir.Bu olaydan sonra tekrar savaşa katılmış ve [[WaterlooBorodino Muharebesi|Borodino Savaşı]]'nda,[[Rusya]]'yı savunan yedek güçlerde yer almıştır.Ancak yaralanmış ve [[Kont İlya]]'nın kervanının Rusya'dan,yaralı askerleri de kaçırmayı kabul edişi doğrultusunda,kervana katılmış ve tekrar Nataşa ile barışmıştır.Sonunda ağır yarası,ablası [[Marie]]'in ziyaretinden sonra daha da kötüleşmiş ve ölmüştür.
 
 
Anonim kullanıcı