"ThyssenKrupp" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
(yazım)
1891 yılında August Thyssen ve kardeşi "Joseph Gewerkschaft Deutscher Kaiser" bir kömür madenciliği şirketin tüm hisselerine sahip oldular aynı şirketin çelik fabrikası [[Duisburg]]da açıldı.Daha sonra August Thyssen tarafından büyüdülen şirket demir çelik ve imalat gemileri, makineleri üretmeye başladı.[[Birinci Dünya Savaşı]] zamanı şirket zarara maruz kaldı.[[İkinci Dünya Savaşı]] zamanı şirket savaş ekonomisi için çalışdı.Savaşın sona ermesinden sonra 1953 yılında Ağustos Thyssen-Hütte AG adlı yeni bir şirket kuruldu. Duisburg şirketin diğer fabrikaları yasal olarak bağımsız kuruluşlar haline geldi; 1950'li ve 1960'lı yıllarda onlar Thyssen grubuna tekrar entegre edildi.1956 yılında Niederrheinischen Hütte AG,1957 yılında Deutschen Edelstahlwerke AG, 1973 yılında Rheinstahl AG,1978 yılında Phoenix-Rheinrohr AG (metalurjik çalışmalar ve değirmenler) ve Hüttenwerk Oberhausen AG Thyssen tarafınan alındı.1977 yılından şirket yeniden Thyssen AG adını aldı.
 
1999 yılı 17 mart tarihinde AlmanyanınAlmanya'nın 2 büyük holdingi Krupp ve Thyssen AG birleşmesiylebirleşmeleriyle ThyssenKrupp AG 'yi yarattıklarını ilan ettiler ve 23 ekimde işlem tamamlandı.<ref>http://www.thyssen.com/en/konzern/geschichte_chronik_tk1999.html</ref> Böylece 2 büyük güç bir güçte birleştirildi.
1988 yılında ThyssenKrupp Alman amortisör üreticisi Bilsteini satın aldı.<ref>http://www.bilsteinus.com/about-bilstein/history/</ref>.1999 yılında ise ThyssenKrupp amerikan asansör üreticisi [[Dover Elevator Company]]ini,dört yıl sonra Kore merkezli Dongyang Asansör şirketini devraldı.
2005 yılında ThyssenKrupp [[Howaldtswerke-Deutsche Werft]]i bünyesine geçirtdi.Bunun esasında Avrupada en büyük gemi inşaatı şirketi [[ThyssenKrupp Marine Systems]] şirketini kurdu. Emden HDW Blohm + Voss Hamburg, hem de Nordseewerke'nin ek olarak, aynı zamanda TKMS iştiraki. One Equity Partners TKMS hisselerinin% 25 tutar.2005 yılında ThyssenKrupp [[BAE Systems]]den [[Atlas Elektronik]]in% 60 satın aldı.
Anonim kullanıcı

Gezinti menüsü