"ThyssenKrupp" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
yazım
(→‎Tarihi: yazım hatası giderildi)
(yazım)
1891 yılında August Thyssen ve kardeşi "Joseph Gewerkschaft Deutscher Kaiser" bir kömür madenciliği şirketin tüm hisselerine sahip oldular aynı şirketin çelik fabrikası [[Duisburg]]da açıldı.Daha sonra August Thyssen tarafından büyüdülen şirket demir çelik ve imalat gemileri, makineleri üretmeye başladı.[[Birinci Dünya Savaşı]] zamanı şirket zarara maruz kaldı.[[İkinci Dünya Savaşı]] zamanı şirket savaş ekonomisi için çalışdı.Savaşın sona ermesinden sonra 1953 yılında Ağustos Thyssen-Hütte AG adlı yeni bir şirket kuruldu. Duisburg şirketin diğer fabrikaları yasal olarak bağımsız kuruluşlar haline geldi; 1950'li ve 1960'lı yıllarda onlar Thyssen grubuna tekrar entegre edildi.1956 yılında Niederrheinischen Hütte AG,1957 yılında Deutschen Edelstahlwerke AG, 1973 yılında Rheinstahl AG,1978 yılında Phoenix-Rheinrohr AG (metalurjik çalışmalar ve değirmenler) ve Hüttenwerk Oberhausen AG Thyssen tarafınan alındı.1977 yılından şirket yeniden Thyssen AG adını aldı.
 
1999 yılı 17 mart tarihinde Almanyanın 2 büyük holdingi Krupp ve Thyssen AG birleşmesiyle ThyssenKrupp AG 'yi yarattıklarını ilan etdilerettiler ve 23 ekimde işlem tamamlandı.<ref>http://www.thyssen.com/en/konzern/geschichte_chronik_tk1999.html</ref> Böylece 2 büyük güç bir güçte birleştirildi.
1988 yılında ThyssenKrupp Alman amortisör üreticisi Bilsteini satın aldı.<ref>http://www.bilsteinus.com/about-bilstein/history/</ref>.1999 yılında ise ThyssenKrupp amerikan asansör üreticisi [[Dover Elevator Company]]ini,dört yıl sonra Kore merkezli Dongyang Asansör şirketini devraldı.
2005 yılında ThyssenKrupp [[Howaldtswerke-Deutsche Werft]]i bünyesine geçirtdi.Bunun esasında Avrupada en büyük gemi inşaatı şirketi [[ThyssenKrupp Marine Systems]] şirketini kurdu. Emden HDW Blohm + Voss Hamburg, hem de Nordseewerke'nin ek olarak, aynı zamanda TKMS iştiraki. One Equity Partners TKMS hisselerinin% 25 tutar.2005 yılında ThyssenKrupp [[BAE Systems]]den [[Atlas Elektronik]]in% 60 satın aldı.
Anonim kullanıcı

Gezinti menüsü