"Efsane Prens" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
[[Dosya:Jumong site 6.jpg|thumb|250px|Başrol oyuncuları]]
* [[Song Il-Gook]] ='''Jumong''', Halk kahramnı komutan Hae-Mo Su'nun oğludur ve dizinin başkahramanıdır. Babasının amacını yerine getirmek için çalışıyordur ve Go Gur Yeo adında yeni bir ülke kurar.
* [[Han Hye-jin|Han Hye Jin]] = '''So Seo no''', Gyeru kabilesi liderinin kızıdır ve Jumong'un büyük aşkıdır.(?) Dizinin sona yaklaştığı bölümlerde Jumong ile evlenir. Dizinin son bölümünde ise kraliçelik ünvanını Ye So-ya'ya bırakır ve oğullarıyla Go Gur Yeo dan ayrılır. (Kore tarihindeki önemli kadın kahramanlardan biridir. Jumong'la evliliğinin politik amaçlı olduğu rivayet edilir.)
* Jeon Kwang Ryeol ='''Kral Geumwa''', Buyeo'nun Kralı. Filmin sonlarında ölür.
* [[Kim Seong-soo|Kim Seung-soo]] ='''Daeso''', Kral'ın büyük oğlu. Kendi çıkarları için savaşır ve dizi sonunda karakterlerin sonlarını anlatırken Jumong'un torunu tarafından öldürüldüğü söylenir.
* Won Ki-Joon ='''Young-po''', Kral'ın küçük oğludur. O da çıkarları için çalışır ama Daeso'dan küçük ve beceriksizdir.
* Oh-yeon soo ='''Yoo-hwa''', Haemosu'nun sevdiği fakat koruyamadığı, oğlu Jumong'un annesi. Kral Geumwa'nın ikinci eşi.
* Kyeon Miri ='''Kraliçe Hwang-hu''', Kral Geumwa'nın resmi eşi,Daeso ve Young-po'nun annesidir. Yoo-hwa ve oğlu Jumong'u sevmez.
* [[Song Ji-hyo|Song Ji Hyo]] ='''Ye So-ya''', Jumong'un ilk eşi.Prens Yuri'nin annesidir. (Bazı kaynaklarda Jumong'un asıl sevdiği olarak geçer.)
* Lee Sang Yi ='''Yuri''', Jumong'un yıllar sonra kavuştuğu öz oğlu. Go Gur Yeo'nun velihat prensi.
* Heo Joon-ho ='''Haemosu''', Çin zulmüne direnip halkı koruyan sevilen, saygı duyulan Buyeo komutanıydı. Kral Geumwa'nın yakın arkadaşı. Jumong'un gerçek babası ve imparatoru öldüren büyük kahraman. Sonradan kör edilmiş ve öldürülmüştür.
16.538

değişiklik

Gezinti menüsü