İçeriğe atla

"Kullanıcı mesaj:Dedeme Pokemon Saldırdı" sayfasının sürümleri arasındaki fark

::Gösterdiğiniz maddeye siz mesaj yazdıktan sonra baktım. Başlık, bilgi kutusu ve ödülleri bölümündeki liste dışında bulunan kariyeri ile kişisel hayatı bölümünün toplam karakter sayısı 816. Bu 816 karakter ile toplamda 109 kelime oluşturulmuş. Siz bana bunu telif için yazarken başlık ve imza hariç 465 karakter ile 64 kelime oluşturmuşsunuz. Yani sonuç olarak (maalesef Vikipedi'de bu yok ama) bazen makalelerin %10'u uyuşabilir. Bu durumda ilgili sayfayı tamamen silmek mi istiyorsunuz? (Benim yazdıklarım ise bu bölüm hariç 487 karakter ve 64 kelime yapıyor. İkimiz bunu yazana kadar, makaleyi tamamen sil baştan telifsiz şekilde yazabilirdik. Umarım kırmada anlatabilmişimdir. İkinci yorumunuz olmasa idi, bu yorumu yapmayacaktım.) Kolay gelsin. --[[Kullanıcı:İncelemeelemani|İnceleme Elemanı]] ([[Kullanıcı_mesaj:İncelemeelemani|mesaj]]) 16:06, 3 Nisan 2016 (UTC)
:::[[Kullanıcı:İncelemeelemani|İnceleme Elemanı]], Öğrenmek istediğimi öğrenemedim. Telifli içeriği kaldırdıktan sonra yeniden yazacaktım zaten. Kalmasında sakınca var mı yok mu onu sordum. Benzer bir şeyle karşılaştığımda ne yapacağımı yine bilmiyorum. Karakter, kelime sayıp cevap yazmışsınız. Neyse, önemi yok. Vikipedi bitmiş... Kimseye birşey sorulmaz olmuş. --[[Kullanıcı:Dedeme Pokemon Saldırdı|Dedeme Pokemon Saldırdı]] ([[Kullanıcı mesaj:Dedeme Pokemon Saldırdı|mesaj]]) 16:54, 3 Nisan 2016 (UTC)
::::Yazdıktan sonra düşündüm. Ben farklı yerden dem vurduğum için sizde farklı yerden dem vuruyorsunuz. Ancak mesele sorma meselesi değil. Gördüğünüz gibi kısa bir metin. Mahkemelik olmadık ama bu tam olarak telif hakkı sayılmaz. Öncelikle bu metnin Vikipedi'ye eklendiği tarih ile diğer web sitesine eklendiği tarihi karşılaştırmak lazım. Anladığım kadarıyla siz sadece bu madde için değil, gördüğünüz diğer maddeler içinde çözüm arıyorsunuz. Bunun çok farklı türetilebilir yöntemleri var. Başka sorularınız var ise elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım. Kimsenin önünde değil, hep yanında durmak istiyorum. Kolay gelsin.--[[Kullanıcı:İncelemeelemani|İnceleme Elemanı]] ([[Kullanıcı_mesaj:İncelemeelemani|mesaj]]) 18:53, 3 Nisan 2016 (UTC)