İçeriğe atla

Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Karl Marx Öğretisinin Tarihsel Kaderi: Revizyonlar arasındaki fark

Değişiklik özeti yok
:::::::::Sen nereye aktarılacağını söyledin. Diğerleri de görürlerse sorumu ve cevaplamak isterlerse cevaplarlar. Hem özgür ortam diyorsun hem başkalarının avukatlığına soyunuyorsun. Birebir tartışma yaratmaya çalışıyorsun. Aktarılsın dedikleri yer senin söylediğin ile aynı ise oraya aktarılması yanlış olur diyorum hala özgür ortam, vasıl olmak, kanaatince, suçlamalar gibi kelimeler kullanıyorsun. Konuyu tartış beni değil. Amacın tartışmayı geliştirmekse, sadece oy vermenin yeterli olduğunu düşünüyorsan ,oyunu da verdiysen çekil diğerleri ile iletişim kuralım. Konuyu tartışalım, kaynakları tartışalım. Bu nedir sonu gelmiyor: ben dedim, sen öyle dedin, sonra ben dedim, öyle demiş bu şöyleymiş.. Yok amacın nereye aktarılacağını sormamı ve konuyu/kaynağı geliştirmeye engelse bilemem.--[[Kullanıcı:Nihan|Boyalikus]] ([[Kullanıcı mesaj:Nihan|mesaj]]) 11:34, 2 Nisan 2016 (UTC)
::::::::::Wikipedia yı okudum, ilke ve kuralları inceledim. Örneğin, eğer bir maddeye yönelik anlaşmazlık mevcutsa; buna olan itirazınızı önce tartışma sayfasında belirtin. Oy sorgulama/çarpıtma yerine o bölümde olgunlaştırın ve bir anlaşma zemini oluşturma gayretini gösteriniz. Benim için bunu yapabilmek, hiç zor değil, ayrıca belirtmiş olduğum gibi aday gösterene tamamen katıldığım bir konu. Bu yüzden de belki sizde dikkat etmiyor/hor görüyor olabilirsiniz. Ayrıca bana karşı kişisel saldırını da görmezden geliyorum. [[Kullanıcı:Jumpeax|Jumpeax]] ([[Kullanıcı mesaj:Jumpeax|mesaj]]) 16:28, 2 Nisan 2016 (UTC)
::::::::::::Yeterince açık yazamıyorum sanırım. Anlaşmazlık filan yok bu maddede, tartışma sayfası da yok, doğrudan kullanıcı Maurice'in belirttiği gibi bir bütün halinde Lenin'in makaleleri K.D. bulmadığını ve her birini SAM'a getireceğini söylüyor. Şu anda SAS kısmındayız. 3 dakikada madde incelenmez eleştirisinin yapıldığı bir ortamda Lenin'i Rusça kaynaklara bakmadan tartışıyoruz ve gücenmeyin ama konunun uzmanı olmayanla konuyu tartışmak haz vermiyor. Bu bir kenarda dursun. Oy sorgulama nedir ? Neden silinsin dedin, neden kalsın dedin, neden aktarılsın dedin. Oysa ben Sivaslı esnafımıza öykünerek "nereye aktarılsın" diyorum :) çünkü vikipedide bu şekilde bir bibliyografi örneği görmedim sanırım. İkisi arasında çok ciddi fark görülmüyorsa hor görüldüğünü, vikipediyi incelemediğimi düşünebilirsin. Kişisel saldırı sürekli bana neyi sorup neyi sormayacağımı söylemen olabilir, "Sanırım bunu herkes anlar" diyerek üstü kapalı biçimde bana gerizekalı benzeri bir şey dediğin de gözümden kaçmadı. Kısaca aktarılması istenilen yere itiraz ediyorum, daha önce aktarılsın denilen benzer Lenin ile ikgili maddelerin aktarılmadan silindiğini duydum bunun emek/bilgi kaybı olduğunu düşünüyorum. --[[Kullanıcı:Nihan|Boyalikus]] ([[Kullanıcı mesaj:Nihan|mesaj]]) 09:19, 3 Nisan 2016 (UTC)
* {{yorum}} [[VP:İÜYYKÜD]]'de şöyle bir ifade var: "Üyelerden herhangi birinin, diğer üyelerin gözünde itibar kaybetmesine yol açabilecek veya bu ortamdan gitmesi gerektiğini kasteden ifadeler kullanılması." Hem -konuyu tartış beni değil- gibi bir ifade kullanılıyor hem de diğer kullanıcıları avukatlığa soyunmak gibi ağır kisilestirmelerde bulunuluyor ve verilen oyları açıkça sorgulamaya yelteniliyor. Burası kaos ortamı değil! [[Kullanıcı:Maurice Flesier|<font face="Segoe script" size="3" color="#800080">Maurice Flesier</font>]]<sup> [[Kullanıcı mesaj:Maurice Flesier|msj]] </sup> 12:15, 2 Nisan 2016 (UTC)
* {{aktarılsın}} Hakkında kısmı özgün araştırmaya benziyor. Bu kısmı tarafsız kaynaklarla doğrulanabilinseydi kayda değer olabilirdi. [[Kullanıcı:AlexandreManette|<font face="mistral" color="#F665AB">Alexandre M.</font>]] 15:34, 30 Mart 2016 (UTC)
*:{{yorum}} Ahmet Turhan'ın belirttiği gibi aktarılan maddelerin durumu ortada onun için bilgi kaybı olmaması ve verilen emeğe zarar gelmemesi için aktarılmasın.--[[Kullanıcı:Altair5555|Altair5555]] ([[Kullanıcı mesaj:Altair5555|mesaj]]) 18:22, 2 Nisan 2016 (UTC)
::<u>'''Hatırlatma'''</u>: Buna benzer olarak sizin daha önce aday gösterdiğiniz [[Gerilla Savaşı (Lenin)]] ve [[Çar Hükümetine]] maddelerinin içeriği '''silinerek''' aktarılmıştı, yani maddelerin içerdiği bilgi, aktarılan yerde şu an mevcut değil. Ayrıca [[Fabrika İşçilerine Kesilen Para Cezaları Hakkında Yasanın Açıklanması]], [[Yeni Fabrika Yasası (Lenin)]] veya [[Köylü Yaşamında Yeni Ekonomik Hareketler]], ([[:de:Neue wirtschaftliche Vorgänge im bäuerlichen Leben|Almanca maddesi de mevcut]]) gibi birçok madde aktarılmayıp silinmişti. Burada da onlara benzer veri ve emek kayıpları olması büyük ihtimal. --[[Kullanıcı:Ahmet Turhan|Ahmet Turhan]] ([[Kullanıcı mesaj:Ahmet Turhan|mesaj]]) 16:19, 2 Nisan 2016 (UTC)
:::Kısa bir süre sonra bir düzenleme önerim olacak, silinen maddeler nedeniyle bilgi kaybı da giderilmiş olabilir bu sayede.--[[Kullanıcı:Nihan|Boyalikus]] ([[Kullanıcı mesaj:Nihan|mesaj]]) 09:19, 3 Nisan 2016 (UTC)
18.521

düzenleme