"Star Wars: Klon Savaşları (dizi, 2008)" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
→‎Karakterler: düzeltme AWB ile
(yorum içeren katkılar düzeltildi.)
(→‎Karakterler: düzeltme AWB ile)
* '''R2-D2''' ('''Artoo''') :[[Anakin Skywalker|Anakin]]'in Yıldızsavaşcısının (Star Fighter: Özel küçük uzay aracı) bakımını yapan bir astro-droid'dir. Çoğu zaman durumu kurtarır.
* '''Yoda''':En güçlü ve en bilge Jedi'dır.Yaklaşık 900 yaşındadır. 800 yıldır Jedi eğitmektedir. Yoda'nın türünün bir adı yoktur. Bu yüzden genelde Star Wars genişletilmiş evren kitaplarında Yoda'nın Türü veya Yodalar olarak anılırlar.
 
* '''Kont Dooku''':[[Yoda]] tarafından eğitilmiştir.Daha sonra Jedi düzenine karşı gelip bir Sith Lordu olmuştur.[[Asajj Ventress|Ventress]]'in hocasıdır. Karanlık tarafa geçtikten sonra hocası tarafından [[Darth Tyranus]] ismi verilir.
* '''Mace Windu''': Onu [[Yoda]] eğitmiştir.Konseyin en bilge 2. Jedi'ıdır. Çok güçlüdür.
* '''Asajj Ventress''':Dooku'nun çırağıdır. Rattataki türünden gelen bir kadındır. Keldir. Çok yetenekli bir suikastçidir. Birleşen iki kırmızı ışın kılıcı kullanmaktadır.
* '''General Grievous''': Işın kılıcı eğitimini Dooku'dan almıştır.Bir Jedi olmayı gerçekten çok istemiş fakat güce duyarlılığı olmadığı için Jedi olamamıştır. Savaşta çok ağır durumdayken Kont Dooku tarafından makineleştirilerek ayrılıkçı ittifakta güçlü bir general olmuştur.
 
* '''Savage Opress''':Dathomir gezegenindendir.Darth Maul'un ırkındandır ancak ten rengi siyah-sarıdır. Darth Maul'un kardeşidir. Ventress'in ırkı Karanlık Cadılar da bu gezegendendir. Ventress onu Dooku'nun ihanetinden sonra Dooku'yu öldürmesine yardım etmek için tutmuştur.Opress ilk önce Dooku'nun çırağı gibi davranmış ancak sonra Ventress'le birlik olmuştur.Kral Katuunko'yu öldürmüştür.Ventress'in ihaneti sonrası Dooku'ya da Ventress'e de saldırmıştır.Anakin ve Obi-Wan'ı 2 kere yenmiştir. 5.Sezonda Darth Sidious tarafından öldürülmüştür.
* '''Palpatine/Darth Sidious''': Önceden Senato'da Naboo temsilcisiyken Padme Amidala sayesinde Senato başkanı olmuştur.İyi birisiymiş gibi davranır. Ama aslında Sith Lordudur. [[Kont Dooku|Dooku]]'nun efendisidir.
1.249.431

değişiklik

Gezinti menüsü