"Benicio del Toro" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
değişiklik özeti yok
(düzeltme AWB ile)
Hunter S.Thopmsonun ünlü kitabından yola çıkarak çekilen ''[[Fear and Loathing in Las Vegas (film)|Fear and Loathing in Las Vegas]]'' filminde eleştirmenler tarafından kötü yorumlar alarak, Del Toro bir röportajında onun kendi kariyerinde bir düşüş olduğunu söyledi. Del Toro gelen tepkilere çok üzülmüştü ancak film daha sonra ''kült filmler'' kategorisine girdi. İki yıl sonra 4 yüksek kaliteli filmle sinema dünyasına tekrar geri döndü, ''[[The Way of the Gun]]'' bunlardan ilkiydi, ve bu cinayet filminin senaristi The Usual Suspects filminin senaristi [[Christopher McQuarrie]] idi. İki ay sonra Steven Soderbergh'in [[Traffic (2000 film)|Traffic]] isimli uyuşturucudan bahs eden suç filminde canlandığı polis "Javier Rodriguez" ile Akademi Ödülüne layik görüldü .Kendisi bu filmdeki başarısıyla tüm eleştirmenlerden iyi yorumlar alarak, [[Altın Küre]] ödülünede layik görüldü. Film ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü aldı fakat filmdeki repliklerinin birçok kısmı İspanyolcaydı. Filmin gişede getirdiği başarıdan sonra Benicio del Toro, Hollywood sinemasında kendisine büyük bir yer edindi. [[2000]] ve [[2001]] yılları arasında çıkan [[Guy Ritchie]] hiti ''[[Snatch]]'' filminde Dört Parmak lakaplı kumarbaz ve elmas hırsızı Franky rolünde göründü, filmde Dennis Ferina, [[Jason Statham]], [[Vinnie Jones]] ve [[Brad Pitt]] gibi birçok ünlü ad rol almaktaydı. Daha sonra da eski arkadaşı [[Sean Penn]]'in yönettiği ve Jack Nicholson ile oynadığı ''[[Söz (film)|The Pledge]]'' isimli polisiye filminde rol aldı.
 
Göz altlarının tuhaf ve ürkütücü görünmesini esprili bir biçimde şöyle izah etmiştir, ''Daha liseye bile başlamadan önce gözlerimin altında siyah daireler vardı. Herkes uyuşturucu bağımlısı olduğumu sanırdı.'' dedi.<ref><nowiki>http://www.sinemalar.com/sanatci/28335/benicio-del-toro</nowiki></ref>
 
Daha sonra People dergisi tarafından en güzel 50 insandan biri seçildi. 2003 yılında ''[[The Hunted]]'' ve ''[[21 Grams]]'' filminde rol alarak, 21 Grams ile yine Akademi Ödülüne aday oldu. Daha sonra ise [[Sin City]] filminde de Jack "Jackie Boy" Rafferty rolünde göründü. En son [[Halle Berry]] ile ''[[Things We Lost in the Fire]]'' filminde oynadı.
1.911

değişiklik

Gezinti menüsü