İçeriğe atla

"James "Sawyer" Ford" sayfasının sürümleri arasındaki fark

düzeltme AWB ile
(düzeltme AWB ile)
}}
 
'''James "Sawyer" Ford''', [[Amerika Birleşik Devletleri|ABD]]'de ABC kanalında yayınlanan televizyon dizisi ''[[Lost (dizi)|Lost]]''{{'}}un kurgusal karakterlerinden biridir. Karakteri canlandıran oyuncu [[Josh Holloway]]'dir.
 
== Hayatı ==
Daha sonra, Cassidy'yi dolandırmaktan vazgeçmiş olmasına rağmen ortağı Gordy'nin tehditleri sonucunda devam etmeye zorlanır, eve döner ve Cassidy'ye kaçmasını söyler, kendisini paraları bir çantaya doldurup Cassidy'ye verir gibi gösterir. Parası olduğunu önceden bildiğini itiraf eder ve parayı getirmezse kendisini öldürmek için dışarıda bekleyen bir araba olduğunu söyler. Cassidy çantayı alıp gider ve Sawyer bir süre bekledikten sonra eve girer ve gerçek paraların olduğu çantayı alarak (Cassidy'ye verdiği sahtedir) oradan ayrılır. Daha sonra Cassidy Sawyer'ın peşini bırakmaz ve Sawyer'ı hapse attırır. Sawyer'ın hapiste geçen flashbackinde Cassidy Sawyer'ı ziyarete gelir ve ondan bir kızı olduğunu, kızın adını Clementine koyduğunu söyler ve bir resmini gösterir.Sawyer durumu inkar eder. Sawyer hapiste 10 ay kaldıktan sonra hükumeti dolandıran bir adamın parayı nereye koyduğunu öğrenir ve bunu yetkililere bildirerek 6 yıllık cezasını çekmeden ödül olarak hapisten çıkarılır. Kendisine bu paradan verilen komisyonu da Clementine Philips adına açtırdığı banka hesabına yatırır.
 
Kazadan kısa bir süre önce Sawyer'a gerçek Sawyer'ın Avustralya'da olduğu bilgisi verilir. Sawyer Avurtralya'ya gider ve orada kendisine söylenen adamı bularak birkaç el ateş eder ve öldürür, fakat ölmeden önce adamın söylediklerinden kandırıldığını anlar, aslında Sawyer'ı ona gönderen kişi, kendisine borcu olduğu için onu Sawyer'a öldürtmüştür.
 
Avustralya'dayken bir bar kavgasına karışır ve polis tarafından Avustralya'dan tekrar dönmemek üzere gönderilir..
1.327.615

değişiklik