"Lex Luthor" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
değişiklik özeti yok
Çizgi romanda, sinemada ve televizyonda hep benzer bir görünümle tasvir edilir. Zamanının moda anlayışına göre çok şık giyinen, karizmatik ve genelde Superman'den sonra (filmdeki ya da dizideki) en yakışıklı ikinci kişidir. Her zaman kel olarak canlandırılmış, saçı olsa da sonradan onun peruk olduğu ortaya çıkmıştır.
 
[[Smallville]]'de Clark Kent yani [[Superman]]'in samimi dostlarından biri olsa da zamanla değişmeye ve kötülüğün simgesi olmaya başlamıştır. Superman [[çizgi roman]]larında önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca Clark Kent'in ilk aşkı olan [[Lana Lang]]'a da aşık olmuştur ve onunla evlenmiştir. Babası [[Lionel Luthor]] tarafından baskı altında yetiştirilmiştir. Her zaman onun büyük bir hayal kırıklığı olduğunu düşünen babasına karşı kendini ispatlama arzusu beslemiştir. Babasını öldürünce ortaya gerçek kötü anlamındanLexanlamından Lex Luthor çıkmıştır. Clark Kent'in sırrını çözmeyi saplantı haline getirmiştir. Bu dizide [[Michael Rosenbaum]] tarafından canlandırılmıştır.
 
Sinemada ise ilk kez 1978 yapımı Superman filminde karşımıza çıkmıştır. [[Luthor Şirketleri]]'nin ve büyük bir yeraltı suç örgütünün başındaki isim olarak tasvir edilir. Zekasıyla Superman'ı daha ilk filmde neredeyse yenmiştir. 1978-1987 arasında çekilen 4 filmlik serinin üçünde yer almış ve [[Gene Hackman]] tarafından canlandırılmıştır.
Anonim kullanıcı

Gezinti menüsü