2014 Kış Olimpiyatları'nda biatlon: Revizyonlar arasındaki fark
[kontrol edilmiş revizyon] | [kontrol edilmiş revizyon] |
İçerik silindi İçerik eklendi
Arşiv bağlantısı eklendi |
düzeltme AWB ile |
||
31. satır: | 31. satır: | ||
}} |
}} |
||
{{2014KışOlimpiyatları'ndaBiatlon}} |
{{2014KışOlimpiyatları'ndaBiatlon}} |
||
'''[[2014 Kış Olimpiyatları]]'nda [[biatlon]]''' [[Laura Biathlon ve Kayak Kompleksi]]'nde yapılmıştır. 8–22 Şubat 2014 tarihleri arasında 11 branşta gerçekleşmiştir. |
'''[[2014 Kış Olimpiyatları]]'nda [[biatlon]]''' [[Laura Biathlon ve Kayak Kompleksi]]'nde yapılmıştır. 8–22 Şubat 2014 tarihleri arasında 11 branşta gerçekleşmiştir.<ref>{{Web kaynağı | url = http://www.sochi2014.com/en/games/places/objects/mountain/ski/ | başlık = Laura Cross-country Ski & Biathlon Center | yayıncı = SOOC | erişimtarihi = 10 Kasım 2012 {{en}} | arşivurl = http://web.archive.org/web/20131022080311/http://www.sochi2014.com/en/games/places/objects/mountain/ski/ | arşivtarihi = 22 Ekim 2013}}</ref> |
||
Olimpiyatlar tarihinde Biatlon dalında ilk kez kadınlar, erkekler karışık bayrak yarışı koşulmuştur.<ref>{{Web kaynağı | url = http://www.olympic.org/Documents/Commissions_PDFfiles/Programme_commission/INFO_New_sports_sochi.pdf | başlık = New events for the 2014 Olympic Winter Games in Sochi | yayıncı = [[Uluslararası Olimpiyat Komitesi]] | erişimtarihi = 10 Kasım 2012 {{en}} | arşivurl = http://web.archive.org/web/20140219105911/http://www.olympic.org/Documents/Commissions_PDFfiles/Programme_commission/INFO_New_sports_sochi.pdf | arşivtarihi = 19 Şubat 2014}}</ref> |
Olimpiyatlar tarihinde Biatlon dalında ilk kez kadınlar, erkekler karışık bayrak yarışı koşulmuştur.<ref>{{Web kaynağı | url = http://www.olympic.org/Documents/Commissions_PDFfiles/Programme_commission/INFO_New_sports_sochi.pdf | başlık = New events for the 2014 Olympic Winter Games in Sochi | yayıncı = [[Uluslararası Olimpiyat Komitesi]] | erişimtarihi = 10 Kasım 2012 {{en}} | arşivurl = http://web.archive.org/web/20140219105911/http://www.olympic.org/Documents/Commissions_PDFfiles/Programme_commission/INFO_New_sports_sochi.pdf | arşivtarihi = 19 Şubat 2014}}</ref> |
||
44. satır: | 44. satır: | ||
! Tarih !! Zaman !! Yarışma |
! Tarih !! Zaman !! Yarışma |
||
|- |
|- |
||
| {{0}}8 Şubat || 18:30 || style=background:lemonchiffon|'''Erkekler |
| {{0}}8 Şubat || 18:30 || style=background:lemonchiffon|'''Erkekler 10 km sprint |
||
|- |
|- |
||
| {{0}}9 Şubat || 18:30 || style=background:lemonchiffon|'''Kadınlar 7. |
| {{0}}9 Şubat || 18:30 || style=background:lemonchiffon|'''Kadınlar 7.5 km sprint |
||
|- |
|- |
||
| 10 Şubat || 19:00 || style=background:lemonchiffon|'''Erkekler 12. |
| 10 Şubat || 19:00 || style=background:lemonchiffon|'''Erkekler 12.5 km takip |
||
|- |
|- |
||
| 11 Şubat || 19:00 || style=background:lemonchiffon|'''Kadınlar |
| 11 Şubat || 19:00 || style=background:lemonchiffon|'''Kadınlar 10 km takip |
||
|- |
|- |
||
| 13 Şubat || 18:00 || style=background:lemonchiffon|'''Erkekler |
| 13 Şubat || 18:00 || style=background:lemonchiffon|'''Erkekler 20 km bireysel |
||
|- |
|- |
||
| 14 Şubat || 18:00 || style=background:lemonchiffon|'''Kadınlar |
| 14 Şubat || 18:00 || style=background:lemonchiffon|'''Kadınlar 15 km bireysel |
||
|- |
|- |
||
| 16 Şubat || 19:00 || style=background:lemonchiffon|'''Erkekler |
| 16 Şubat || 19:00 || style=background:lemonchiffon|'''Erkekler 15 km toplu çıkış |
||
|- |
|- |
||
| 17 Şubat || 19:00 || style=background:lemonchiffon|'''Kadınlar 12. |
| 17 Şubat || 19:00 || style=background:lemonchiffon|'''Kadınlar 12.5 km toplu çıkış |
||
|- |
|- |
||
| 19 Şubat || 18:30 || style=background:lemonchiffon|'''Mixed 4 x |
| 19 Şubat || 18:30 || style=background:lemonchiffon|'''Mixed 4 x 6 km/7.5 km bayrak yarışı |
||
|- |
|- |
||
| 21 Şubat || 18:30 || style=background:lemonchiffon|'''Kadınlar 4 x |
| 21 Şubat || 18:30 || style=background:lemonchiffon|'''Kadınlar 4 x 6 km bayrak yarışı |
||
|- |
|- |
||
| 22 Şubat || 18:30 || style=background:lemonchiffon|'''Erkekler 4 x 7. |
| 22 Şubat || 18:30 || style=background:lemonchiffon|'''Erkekler 4 x 7.5 km bayrak yarışı |
||
|} |
|} |
||
169. satır: | 169. satır: | ||
== Kaynakça == |
== Kaynakça == |
||
{{kaynakça}} |
{{kaynakça}} |
||
{{2014 Kış Olimpiyatları'ndaki sporlar}} |
{{2014 Kış Olimpiyatları'ndaki sporlar}} |
Sayfanın 14.26, 9 Ocak 2016 tarihindeki hâli
2014 Kış Olimpiyatları'nda biatlon | |
Yer | Laura Biathlon ve Kayak Kompleksi, Krasnaya Polyana, Rusya |
---|---|
Tarih | 8–22 Şubat 2014 |
Sporcu sayısı | 220 |
← 2010 | 2018 → |
2014 Kış Olimpiyatları'nda biatlon | ||||
---|---|---|---|---|
Bireysel | erkekler | kadınlar | ||
Sprint | erkekler | kadınlar | ||
Takip | erkekler | kadınlar | ||
Toplu çıkış | erkekler | kadınlar | ||
Bayrak yarışı | erkekler | karışık | kadınlar |
2014 Kış Olimpiyatları'nda biatlon Laura Biathlon ve Kayak Kompleksi'nde yapılmıştır. 8–22 Şubat 2014 tarihleri arasında 11 branşta gerçekleşmiştir.[1]
Olimpiyatlar tarihinde Biatlon dalında ilk kez kadınlar, erkekler karışık bayrak yarışı koşulmuştur.[2]
Yarışma takvimi
11 kategoride yapılacak yarışlar aşağıdaki tarih ve saatlerde başlamıştır.[3]
Verilen tüm zamanlar yerel saat dilimine göredir. (UTC+04:00).
Tarih | Zaman | Yarışma |
---|---|---|
8 Şubat | 18:30 | Erkekler 10 km sprint |
9 Şubat | 18:30 | Kadınlar 7.5 km sprint |
10 Şubat | 19:00 | Erkekler 12.5 km takip |
11 Şubat | 19:00 | Kadınlar 10 km takip |
13 Şubat | 18:00 | Erkekler 20 km bireysel |
14 Şubat | 18:00 | Kadınlar 15 km bireysel |
16 Şubat | 19:00 | Erkekler 15 km toplu çıkış |
17 Şubat | 19:00 | Kadınlar 12.5 km toplu çıkış |
19 Şubat | 18:30 | Mixed 4 x 6 km/7.5 km bayrak yarışı |
21 Şubat | 18:30 | Kadınlar 4 x 6 km bayrak yarışı |
22 Şubat | 18:30 | Erkekler 4 x 7.5 km bayrak yarışı |
Madalya sıralaması
Madalya tablosu
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Norveç (NOR) | 3 | 1 | 2 | 6 |
2 | Belarus (BLR) | 3 | 0 | 1 | 4 |
3 | Fransa (FRA) | 2 | 1 | 1 | 4 |
4 | Rusya (RUS) | 1 | 2 | 1 | 4 |
5 | Ukrayna (UKR) | 1 | 0 | 1 | 2 |
6 | Slovakya (SVK) | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Çekya (CZE) | 0 | 3 | 2 | 5 |
8 | Almanya (GER) | 0 | 2 | 0 | 2 |
9 | Avusturya (AUT) | 0 | 1 | 1 | 2 |
10 | İsviçre (SUI) | 0 | 1 | 0 | 1 |
11 | İtalya (ITA) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Slovenya (SLO) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam | 11 | 11 | 11 | 33 |
Erkekler
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bireysel ayrıntılar |
Martin Fourcade Fransa |
49:31.7 | Erik Lesser Almanya |
49:43.9 | Evgeniy Garanichev Rusya |
50:06.2 |
Sprint ayrıntılar |
Ole Einar Bjørndalen Norveç |
24:33.5 | Dominik Landertinger Avusturya |
24:34.8 | Jaroslav Soukup Çekya |
24:39.2 |
Takip ayrıntılar |
Martin Fourcade Fransa |
33:48.6 | Ondřej Moravec Çekya |
34:02.7 | Jean-Guillaume Béatrix Fransa |
34:12.8 |
Toplu çıkış ayrıntılar |
Emil Hegle Svendsen Norveç |
42:29.1 | Martin Fourcade Fransa |
42:29.1 | Ondřej Moravec Çekya |
42:42.9 |
Bayrak yarışı ayrıntılar |
Rusya (RUS) Alexey Volkov Yevgeniy Ustyugov Dmitry Malyshko Anton Shipulin |
1:12:15.9 | Almanya (GER) Erik Lesser Daniel Böhm Arnd Peiffer Simon Schempp |
1:12:19.4 | Avusturya (AUT) Christoph Sumann Daniel Mesotitsch Simon Eder Dominik Landertinger |
1:12:45.7 |
Kadınlar
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bireysel ayrıntılar |
Darya Domracheva Belarus |
43:19.12 | Selina Gasparin İsviçre |
44:35.3 | Nadezhda Skardino Belarus |
44:57.8 |
Sprint ayrıntılar |
Anastasiya Kuzmina Slovakya |
21:06.8 | Olga Vilukhina Rusya |
21:26.7 | Vita Semerenko Ukrayna |
21:28.5 |
Takip ayrıntılar |
Darya Domracheva Belarus |
29:30.7 | Tora Berger Norveç |
30:08.3 | Teja Gregorin Slovenya |
30:12.7 |
Toplu çıkış ayrıntılar |
Darya Domracheva Belarus |
35:25.6 | Gabriela Soukalová Çekya |
35:45.8 | Tiril Eckhoff Norveç |
35:52.9 |
Bayrak yarışı ayrıntılar |
Ukrayna (UKR) Vita Semerenko Juliya Dzhyma Valentyna Semerenko Olena Pidhrushna |
1:10:02.5 | Rusya (RUS) Yana Romanova Olga Zaitseva Ekaterina Shumilova Olga Vilukhina |
1:10:28.9 | Norveç (NOR) Fanny Welle-Strand Horn Tiril Eckhoff Ann Kristin Aafeldt Flatland Tora Berger |
1:10:40.1 |
Karışık
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bayrak yarışı ayrıntılar |
Norveç (NOR) Tora Berger Tiril Eckhoff Ole Einar Bjørndalen Emil Hegle Svendsen |
1:09:17.0 | Çekya (CZE) Veronika Vítková Gabriela Soukalová Jaroslav Soukup Ondřej Moravec |
1:09:49.6 | İtalya (ITA) Dorothea Wierer Karin Oberhofer Dominik Windisch Lukas Hofer |
1:10:15.2 |
Kaynakça
- ^ "Laura Cross-country Ski & Biathlon Center". SOOC. 22 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Kasım 2012 (İngilizce). Tarih değerini gözden geçirin:
|erişimtarihi=
(yardım) - ^ "New events for the 2014 Olympic Winter Games in Sochi" (PDF). Uluslararası Olimpiyat Komitesi. 19 Şubat 2014 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Kasım 2012 (İngilizce). Tarih değerini gözden geçirin:
|erişimtarihi=
(yardım) - ^ "Biathlon Program ve Sonuçları". SOOC. 20 Mart 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ocak 2013(İngilizce). Tarih değerini gözden geçirin:
|erişimtarihi=
(yardım)