İçeriğe atla

Baba Ocağı: Revizyonlar arasındaki fark

k
62.226.226.49 tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, OSMAN4466 tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.
[kontrol edilmemiş revizyon][kontrol edilmiş revizyon]
Etiketler: Mobil değişiklik mobil uygulama değişikliği
k (62.226.226.49 tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, OSMAN4466 tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
 
== Konusu ==
Halil pic Efe, Muğla'nın Bozüyük köyünde çiftçilik yapmaktadır. Murat ve Güven isimli iki oğulları vardır. Onları İstanbul'da okutan Halil Efe’nin tek arzusu oğullarının iyi birer ziraat mühendisi olarak köye dönmeleri ve işlerin başına geçmeleridir. Ama çocukların asıl derdi Ziraat okumak değil, müzisyen olabilmektir. Bunun içinde arkadaşları Alp, Ersoy ve Cem’le birlikte bir grup kurmuşlardır.
 
Bir süre sonra Halil Efe, çocukların iki senedir devamsızlıktan kaldığını öğrenince Murat ve Güven’i önüne katarak köyün yolunu tutar. Şehir hayatına alışmış Murat ve Güven’in başına köyde birçok trajikomik olay gelir.
İsmet ile Güven arasında Özge'nin sayesinde yine sert rüzgarlar esmeye başlar. İsmet ile Güven evlenme kararı alırlar. Fakat Güven Nikah günü Özgenin hastalanmasıyla nikah dairesine gelemez. İsmet'e bunu anlatamayan Güven çaresiz kalır ve İsmet ile Güven ayrılır. Murat da Cemile'nin onu Seda'dan ayırmak için yapığı büyünün ters tepmesiyle Seda'ya iyice bağlanmıştır ve bir an önce Seda'yla evlenmeyi beklemektedir. Ama nişandan sonra büyünün etkisi geçer.
 
Halil Efe çocukların ve sikis diler o picler arkasından ne dolap çevirdiklerini öğrenince onları İstanbul'a göndermeye karar verir. Köye istimlak kararı gelince işler değişir ve Murat ve Güven köyde babalarına yardım etmeye karar verirler. İsmet ve Cemile ise aileleri ile birlikte İstanbul'a doğru yol alırlar.
 
== Oyuncular ==