İçeriğe atla

"Vikipedi tartışma:Hizmetli yetkilerinin geri alınması" sayfasının sürümleri arasındaki fark

k
Reob tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Turgut46 tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.
k (Reob tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Turgut46 tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
::Öyleyse süre konulursa eğer, bu durumu engellemeye yönelik bazı istisnaları olmalı. --[[Kullanıcı:KediÇobanı|<font face="Courier" color="turquoise"><b>''KediÇobanı''</b></font>]]<sup>[[Kullanıcı mesaj:KediÇobanı|<font face="Courier" color="turquoise"><b>''İleti''</b></font>]]</sup> 21:50, 25 Eylül 2015 (UTC)
:::Vandalizm gibi bir ihtimal düşük bir ihtimal bence ama imkansız da değil. --[[Kullanıcı:Turgut46|<span style="color: red;">'''''Turgut46'''''</span>]]<sup> [[Kullanıcı mesaj:Turgut46|<span style="color: red;">✉</span>]]</sup> 21:55, 25 Eylül 2015 (UTC)
 
==Oylama başlatalım==
[[VP:OY]] Oylamalar Vikipedi'nin bir parçası olmakla birlikte gerekmedikçe kullanılması tavsiye edilmez. Bir oylama başlatmadan önce konunun yeterince uzun bir süre ve iyi bir katılımla tartışıldığından emin olun. Eğer bir uzlaşma sağlanamıyorsa oylama yapmak düşünülebilir.
 
Yedi farklı konu içerisinde hizmetlilere "gelin politikayı geçirelim" çağrısı yaptım. Bu politika ile ilgilenen kullanıcılar olarak artık durum topluluğun elindedir. Ortak sonuç çıkmadığı için ve bir senedir bekleyen bir politika olduğu için oylama yapabiliriz diye düşünüyorum. [[kullanıcı:İncelemeelemani]] politikayı teklif eden kişidir. [[kullanıcı:Stultiwikia]] tartışmayı başlatan kişi ama kuklacılıktan engellenmiş, ne oldu hiç bilmiyorum. [https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=%C3%96zel:G%C3%BCnl%C3%BCk/block&page=User%3AStultiwikia] burada engellendiği söyleniyor ama ne denetçi talebi var, ne kukla talebi var. Denetçilik kuralına göre bir denetçi kendi isteğiyle bu şekilde denetleyemez.[https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Vikipedi%3AK%C3%B6y_%C3%A7e%C5%9Fmesi_%28ilginize%29&diff=11525701&oldid=11525467] Burada trollük yapıyor diye üç kişiyi zamanında engellemişler ve topluluğu sıkıntıya sokmuşlar. Görüldüğü üzere denetim ve kural uygulama sıkıntısı var. Bir takım kararlar alınıyor ancak kimse haberdar değil. Bu şekilde gayrı ciddi yönetim olmaz, artık bu işleri bir incelenebilir çizgiye çekelim diyorum.
 
[[kullanıcı:Vito Genovese]] 16 temmuz 2012 yılında şöyle yazmış: "Şunu da göreceksiniz: Kısa bir süre sonra, hizmetlilerin görevden alınabilmesini tartışmaya mahal bırakmayacak bir biçimde mümkün kılacak bir uygulamanın teklifini bizzat ben vereceğim."
 
Yıl 10 Ekim 2015 ve hala böyle bir uygulama hayata geçmedi.
 
Yorum yapanlardan yola çıkıyorum:
[[Kullanıcı:BSRF]], [[Kullanıcı:Bermanya]], [[kullanıcı:Rapsar]], [[Kullanıcı:Turgut46]], [[Kullanıcı:KediÇobanı]], [[Kullanıcı:Yagmurlukorfez]], [[Kullanıcı:Uğurkent]], [[Kullanıcı:Eldarion]] Oylama ile ortak karar sonucunda politika hayata geçirilebilir.
[[Kullanıcı:Reob|<FONT COLOR="0066FF"><b>reob</b></FONT>]] 02:32, 10 Ekim 2015 (UTC)
2.577

değişiklik