İçeriğe atla

Ümit Kıvanç: Revizyonlar arasındaki fark

Reorganized article for clarity and flow. Still needs work.
[kontrol edilmemiş revizyon][kontrol edilmiş revizyon]
Değişiklik özeti yok
(Reorganized article for clarity and flow. Still needs work.)
'''Ümit Kıvanç''' (d. [[1956]]), Türk belgesel sinemacı ve yazar.
 
1956'da [[İstanbul]]'da doğdu. [[İstanbul Erkek Lisesi]]'ni, İÜve [[İstanbul Üniversitesi]] [[İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi|Basın Yayın Yüksek Okulu]]'nu bitirdi. [[Altın Kitaplar Yayınevi]], [[Birikim]] dergisi, [[Milliyet]] yazıişleri, [[Cumhuriyet]] Haber Merkezi’nde, ve [[Yeni Gündem]] haftalık haber dergisinde çalıştı. [[Radikal (gazete)|Radikal]] gazetesinde yazdı. [[İletişim Yayınları]] için kapak tasarımları yaptı. Mozaik'te ve [[Ayşe Tütüncü]] Piyano-Perküsyon grubunda davul çaldı. Halen [[Birikim]] Dergisi'nde ve Radikal'de yazıyor. 2012 yılına değin [[Taraf (gazete)|Taraf]] gazetesinde yazdı.köşe Belgeselyazarı veolarak kısa film çalışmaları yapmakta. Edebiyat eserleri [[1989]]’dan itibaren yayımlanmaya başlandı. [[Halit Kıvanç]]'ın oğluduryazdı.
 
Yazarlık çalışmaları dışında [[İletişim Yayınları]] için kapak tasarımları yaptı. Mozaik'te ve [[Ayşe Tütüncü]] Piyano-Perküsyon grubunda davul çaldı. Birçok romanı [[1989]]’dan itibaren yayımlandı.
 
Halen [[Birikim]] Dergisi'nde ve dijital olarak yayınlanan Radikal'de yazıyor. Belgesel ve kısa film çalışmaları yapmaktadır.
 
[[Halit Kıvanç]]'ın oğludur.
 
== Kitapları ==
91

düzenleme