İçeriğe atla

"Kont Dooku" sayfasının sürümleri arasındaki fark

değişiklik özeti yok
Kont Dooku,Geonosis'te esir düşen [[Obi-Wan Kenobi]],[[Anakin]] ve [[Padme]]'yi Geonosis halkının gözleri önünde idam ettirmeye karar verir.Gladyatör arenasına benzeyen bu yerde [[Mace Windu]] ve Yoda'nın liderliğindeki yüzlerce Jedi ve Klon Ordusu Geonosis'e çıkartma yaparlar.Count Dooku kaçar fakat Obi-Wan ve Anakin onu saklandığı yerde bulur.Yapılan duelloda Dooku,Obi-Wan ı etkisiz hale getirir ve Anakin'in sağ kolunu keser.Tam iki Jedi yı öldürecekken eski ustası Yoda duelloda onu yener ve iki Jedi yı kurtarır.
Geonosis'ten kaçan Dooku,[[Klon Savaşları]] sırasında,[[Asajj Ventress]],[[Durge]] ve [[General Grievous]] gibi kişileri Ayrılıkçı ordusuna hizmet etmeleri için tutar.
General Grievous'un [[Coruscant]] Kuşatması'nda Senatör Palpatine'yi kaçıran Dooku yine Obi-Wan Kenobi ve Anakin Skywalker ile karşılaşır.. Obi-Wan 'ı boğup savurarak saf dışı bırakan Dooku, Anakin ile dövüşürken Anakin onun ellerini tutarak keser ve Palpatine nin kışkırtmasıyla Dooku 'nun kafasını keser ve Anakin pişmanlık duyar. Dooku, ölmeden önce bir maşa olarak kullanıldığını bilmiyordu. Bu yüzden Palpatine onun ölüm emrini verirken büyük şaşkınlık içindeydi ve titriyordu.
 
== Kaynaklar ==
[[Kategori:Yıldız Savaşları karakterleri]]
[[Kategori:Kurgusal kontlar]]
[[Kategori:Sith karakterleri]]
[[Kategori:Jedi]]
[[Kategori:2002 yılında tanıtılan kurgusal karakterler]]
58.408

değişiklik