İçeriğe atla

"Kullanıcı mesaj:Jamiryo" sayfasının sürümleri arasındaki fark

:::::[[Kullanıcı:Stultiwikia|Stultiwikia]], bkz: [[Vikipedi:Kullanıcı sayfası#Kullanıcı sayfamda ne olamaz?|Kullanıcı sayfamda ne olamaz?]]: Vikipedi ile ilgisiz fikirler veya '''diğer ansiklopedik olmayan materyaller''' --[[User Talk:Diyapazon|'''<font face="Papyrus" color="#A0522D">Di</font><font face="Papyrus" color="#D2691E">ya</font><font face="Papyrus" color="#A0522D">pa</font><font face="Papyrus" color="#D2691E">zon</font>''']], 21:03, 24 Mayıs 2015 (UTC)
* [[Kullanıcı:Stultiwikia|Stultiwikia]], [[Vikipedi:Temel kurallar özeti|şurada]] şöyle bir şey belirtilmiş: Vikipedi topluluğu, '''evrim geçirmeye devam eden''' kendi kurallarını prosedürlerini ve değerlerini üretmiştir. Bu şu demektir: Politika ve yönergelerde yazmayan ama topluluk tarafından yanlış kabul edilen şeyler, evrim geçirmekte olan kurallara sonradan eklenebilir veya çıkarılabilir... (İtalyakurdu, kusura bakmayın bu arada sizin mesaj sayfanıza yazdık hep) --[[User Talk:Diyapazon|'''<font face="Papyrus" color="#A0522D">Di</font><font face="Papyrus" color="#D2691E">ya</font><font face="Papyrus" color="#A0522D">pa</font><font face="Papyrus" color="#D2691E">zon</font>''']], 21:43, 24 Mayıs 2015 (UTC)
::Sevgili arkadaşlar, başka bir kullanıcının (hele ki politikalara hakim olduğu düşünülerek hizmetli seçilen bir kullanıcının) bu şekilde davranıp sebep göstermeden içerik silmesi bunun doğru olduğunu göstermez. Tam tersine o kullanıcının yetkinliği ile ilgili şüphe oluşturur.
::[[Kullanıcı:Diyapazon|Diyapazon]],
::#Evet Vikipedi evrim geçirip kuralları üretmeye devam edebilir. Lütfen buyrun, politika/yönerge hazırlayın, topluluğun onayına sunun, kabul edilsin kural olarak, uygulanmaya başlansın, ben de uygulayayım.
::#Yok eğer iddianız o değilse, Vikipedi'de halihazırda mevcut bulunan, ve [https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Deletion_requests/Files_uploaded_by_Bobo80 silinme talebi reddedilmiş] (üstelik silinme talebi gerekçesi de italyakurdu'nun gerekçelerine benzer) bir dosyanın neden ansiklopedik olmadığını, diğer kullanıcı sayfalarında bulunan içeriklerden farkını izah ediniz lütfen. Fark eğer italyakurdu'nun bahsettiği sebepler ise, Vikipedi'nin böyle bir ayrımı, böyle bir sansürü söz konusu değildir. Teşekkürler.
::Sevgili italyakurdu,
::Beni yanlış anladığınızı sanıyorum. Benim niyetim korkutmak değil, benden korkup korkmamanız değil mesele, [https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Kullan%C4%B1c%C4%B1_mesaj:%C4%B0talyakurdu&diff=prev&oldid=15577919 meseleyi "namertliğe" vurup] kişisel almazsanız sevinirim. Vikipedi dahilinde uygunsuz olan davranışınızın bir cezai yaptırımı olduğunu size iletmekti benim yapmaya çalıştığım şey. Konu üzerinde bilginizin yetersiz olma ihtimali dolayısıyla haksız olabileceğinize ihtimal vermeniz bu konuşma açısından da eminim daha faydalı olacaktır. Hemen yukarda ilgili notlarımı bulabilirsiniz. Herhangi bir deliliniz ve kaynağınız olduğunu düşünmüyorum, görmüyorum. Zaten yapılan bir değişikliği reddederken atıf gösterme, sebep bulma yükümlülüğü sizin üzerinizde, bende değil. Ben, bence çürütebileceğim "ansiklopedik olmama" iddiası dışında Vikipedi içerisinde geçerli bir sebep gösterdiğinizi görmüyorum. Sevgiler. --[[Kullanıcı:Stultiwikia|Stultiwikia]]<sup>[[User Talk:Stultiwikia|bana yaz]]</sup> 12:30, 25 Mayıs 2015 (UTC)
6.450

değişiklik