"Gazap Ateşi (film, 2004)" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
→‎Konusu: Harf düzeltilmesi yapıldı.Başarmışdır daki "d" "t" ye düzeltilmiştir.
(→‎Konusu: Harf düzeltilmesi yapıldı.Başarmışdır daki "d" "t" ye düzeltilmiştir.)
John Creasy ([[Denzel Washington]]) zamanında çalıştığı işini bırakmış, [[CIA]]'deki işinden insan öldürmüş olduğu için kendisine de kızgındır ve kendisi için artık hayatın bir önemi yoktur. Bir gün eski arkadaşı olan Paul Rayburn ([[Christopher Walken]]) ile görüşür. Rayburn ona bir korumalık işini teklif edince, Creasy bunu kabul eder. Çünkü artık çocuk kaçırma olayları çok ilerlemişdir. Ve bu çocukların büyük kısmı hayatını kaybetmektedir.
 
[[New Mexico]]da kendisi gibi bir korumaya ihtiyacı olan aileyle görüşür ve anlaşırlar. Artık ailenin tek çocuğu olan 9 yaşındakı küçük kız Pita (Dakota Fanning), John' un korumalığı altındadır. İlk günde kendisini öldürmek bile istese de yine depresyondan yavaş yavaş çıkmaya başlar. İşinin ilk gününde Pita' yi pek sevmez, Pita John' la arkadaş olmak istemektedir ve bunun için ona geçmişi ile bazı sorular sormaktadır. Buna John sinirlenince, Pita' da bir az Creasy' den uzaklaşır. Ancak bu olay sadece ilk günü kapsar. Geçen günlerde , ki özellikle ailenin iş gezisinde olduğu zamanlarda Creasy Pita' ya çok yardımda bulunur ve arkadaş olurlar. Hatta çok uzun bir zaman için içinde gülmeyen Creasy'i Pita güldürmeyi başarmışdırbaşarmıştır. Pita'nın yüzme yarışında en fazla üçüncü olduğunu gören John, Pitayı yüzme konusunda eğitir ve Pita birinci olur.
 
Bir gün Pita' yı müzik öğretmeninin yanına getitirken vurulur ve Pita kaçırılır. Creasy Pita için tekrar adam öldürmeye ve hayatından bile vazgeçmeye hazırdır ancak olayları araştırdıkça işin içinde olan sürpriz insanlarla karşılaşmasına az kalmışdır.
Anonim kullanıcı

Gezinti menüsü